(©Printscreen)

Slavlje u Florijanapolisu: Avai poslednji učesnik brazilske Serije A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.11.21. | 23:52

Poslednje kolo Serije B donelo i četvrtog člana najbolje lige u zemlji fudbala

Spuštena je zavesa na sezonu u brazilskoj Seriji B. Botafogo kao lider se ekspresno vratio u elitni rang. Pre 38. kola, članovi elite su postali u Gojas i Koritiba, a poslednji učesnik Brazileiraa je Avai. U poslednjem kolu tim iz Florijanapolisa je u foto-finišu pobedio Sampajo Koreu sa 2:1 i pobegao petoplasiranom CSA dva boda.

Vodili su gosti sa 1:0 do 80. minuta, a onda je na scenu stupio tandem Valdivija i Renato. Posle dosuđenog penala, Valdivija je dao nadu domaćina, izjednačio, da bi minut pre kraja, strelac prvog gola odlično izveo korner, a Renato je bio najviši u skoku, zatresao mrežu za pobedu i veliko slavlje u Florijanapolisu. Avai je opet u Seriji A.

Izabrane vesti

CSA je lako na svom terenu pobedio Pelotes sa 4:0, ali to nije bilo dovoljno da se izbori za ulazak u najbolje društvo.

Brazilski giganti, Vasko i Kruzeiuto, nekadašnji šampioni Južne Amerike, i naredne godine će igrati u drugom rangu, a verovatno će im društvo dogodine da pravi slavni Gremio koji je na pragu ispadanja iz najboljeg društva.

Ponedeljak, 23.00: (2,55) Atletiko GO (3,00) Baija (3,00)

U Seriju C se sele Remo, Vitorija, Konfijansa i Pelotas. Londrija je posle dve pobede u poslednje tri kola, uspela za bod da bude bolja od Rema koji je tragičar poslednjeg kola. Na svom terenu je odigrao bez golova protiv Konfijanse koja je i pre ovog meča bila putnik u niži rang.

BRAZIL 2 – 38. (POSLEDNJE) KOLO