Читај ми!

Leverkuzen slavio u Lajpcigu, Ajntraht bolji od Union Berlina

Bajer iz Leverkuzena stigao je do veoma važne pobede u duelu sa Lajpcigom (3:1), dok je, u prvom meču nedeljnog programa 13. kola Bundeslige, Ajntraht u Frankfurtu bio bolji od Union Berlina sa 2:1.

Musa Dijabi postigao je gol za Leverkuzen već u osmom minutu, ali je on poništen naknadno. Međutim, Bajer dolazi do prednosti u 21. minutu, kada je precizan bio mladi Firc.

Dijabi je, potom, ipak uspeo da postigne gol, a to je učinio u 34. minutu.

Andre Silva je pogodio za domaći tim i smanjio je rezultat u 62. minutu, ali samo dva minuta kasnije Frimpong uspeva da vrati dva gola prednosti Leverkuzenu.

Bajer je treći na tabeli sa 24 boda, šest više ima Borusija, dok je Bajern sa sedam bodova prednosti.

Drugi vezani poraz ostavlja Lajpcig na 18 bodova, što je dovoljno za osmo mesto.