©AFP
©AFP

Bogdanovih 14 poena i problemi sa Bredlijem Bilom, Vašington razneo odbranu Hoksa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 29.10.21. | 03:35

Zasluženo slavlje Vizardsa - 122:111

Srpski as Bogdan Bogdanović odigrao je sasvim solidan meč u Vašingotonu, ali njegovi Atlanta Hoksi nisu imali rešenje za furiozno napadačko veče domaćig Vizadrsa. Domaćin je prosto zapalio mrežice u prve tri četvrtine, tukao je iz svih pozicija i zatrpao koš gostiju, a na kraju uspeo da izdrži nalet gostiju u poslednjoj deonici i došao do zasluženog slavlja - 122:111 (33:32, 31:23, 36:31, 22:25).

Odbrana Atlante funcionisala je na pravi način samo u poslednjem kvartalu, kada je uspela da svede domaćina na "samo" 22 ubačena poena, u jednom trenutku stigne i do minusa od pet poena (106:111), ali je usledio nova serija Vašingtona u samoj završici, što je bilo dovoljno za četvrto slavlje.

Izabrane vesti

Bogdanović je u drugom porazu svog tima u sezoni, pored 14 postignutih poena, imao i šest skokova i četiri asistencije, ali je pravi odgovor za raspucane Vizardse imao samo Džon Kolins, što nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Krilo Atlante na kraju je bilo najefikasnije na meču, sa 28 poena, ali i 12 skokova i tri asistencije. Sa druge strane, Šašington je imao čak četvoricu igrača sa 20 i više ubačenih poena. Najefikasniji je bio Bredli Bil sa 27 poena, Montrez Harel je postigao 25, a Kentavijus Koluduel-Poup i Kajl Kuzma po 21.

Bogdanović je imao ogromnu potrošnju u defanzivi tokom meča, vodio je žestoke bitke sa Bredlijem Bilom, a u nekoliko navrata je imao dosta problema sa njegovom brzinom, pa često nije uspevao da pronađe način da ga zaustavi.

Vašington je do potpune kontrole meča došao već tokom druge deonice, kada je stigao do dvocifrene prednosti, a potom je tokom treće četvrtine došao i do maksimalne zalihe od 20 poen (84:64). Iako je i na samom početku poslednje četvrtine domaćin imao ogromih +16 (102:86) Atlanta se nije predavala. Gosti su zategli odranu i počeli da tope zaostatak, pa su serijom 11:2 spustili zaostatak na više nego dostižan 97:104. Neizvesnost je potrajala jopš nekoliko minuta i trajala praktično do četiri minuta pred kraj, kada je Atlanta spustila razliku na pomenutih pet poena (106:111). Domaćion je tada poenima Harela, Bila i Neta napravio seriju 6:0 i ponovo došao do dvocifrene prednosti, koja je ovoga puta bila nedostižna za protivnika.

Filadelfija je na krilima razigranog Džoela Embida (30 poena, 18 skokova) stigla do zasluženog slavlja nad Detroitom (110:102). Centar domaćeg tima nije imao ozbiljnog čuvara sa druge strane, ali su mu ogromnu podršku na putu do trećeg slavlja u sezoni dali Tobijas Heris (17 poena, 6 skokova) i Tajriz Maksi (16 poena, 6 skokova, 6 asistencija). Kod Detroita je najefikasniji i praktično jedini vredan pomena bio Sadik Bej sa 17 poena i šest skokova.