Fudbal

Sreda, 27.10.2021.

16:04

Srbija bolja od Hrvatske u meču odluke – EP bliže

Reprezentacija Srbije do 17 godina pobedila je vršnjake iz Hrvatske 1:0 (0:0) za plasman u elitnu rundu kvalifikacija za EURO.

Izvor: MS

Autor: MS

Trenutak odluke u Staroj Pazovi dogodio se u 64. minutu kada je rezervista Bubanj postigao gol, na asistenciju Miloševića posle serije driblinga.

Hrvatska je bila opasnija u prvom poluvremenu, imala veći posed i nekoliko šansi, ali je dugo pripalo "Orlićima" i potpuno se okrenulo na njihovu stranu i to su rezultatirali pobedonosnim pogotkom.

Izabranici Radovana Krivokapića su tako završili na drugom mestu grupe, iza maksimalne Bugarske, a tri boda ispred Hrvatske sa ukupnih šest, dok je Lihtenštajn završio bez ijednog.

Kadeti Srbije će sledeće godine igrati završni krug kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.