Читај ми!

Bogdanović uhvatio ritam, Atlanta se vratila na pobednički kolosek

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović pokazao je da je nastup protiv Klivlenda bio samo loš dan i pomogao je Atlanti da se vrati na pobednički kolosek. Hoksi su na svom parketu savladali Detroit pistonse rezultatom 122:104, uz solidnu partiju Bogdanovića.

Bogdan je na terenu proveo 25 minuta i za to vreme postigao 14 poena, uhvatio jednu loptu i podelio četiri asistencije.

Tokom boravka u igri nije napravio niti jednu grešku, iz igre je šutirao 5/9, a pogodio je i dve trojke iz šest pokušaja.

"Jastrebovi" su, izuzimajući prvi minut, konstantno bili u vođstvu koje je, pre svih, održavao Tre Jang.

Domaćin je u poslednjih 12 minuta ušao sa viškom od 16 poena, u četvrtoj četvrtini dodao gas i na kraju ostvario ubedljiv trijumf.

Spomenuti Jang je bio najefikasniji pojedinac meča sa 32 poena, četiri skoka i devet asistencija, a imao je veliku pomoć od Kolinsa koji je dodao 22 i Rediša koji je susret završio sa 17 poena.

Na drugoj strani, najbolji u redovima Pistonsa bili su Bej i Olinik sa po 21 poenom.

Atlanta je sada peta na tabeli Istočne konferencije sa dve pobede i jednim porazom, dok je Detroit zakucan za začelje sa sva tri neuspeha.

Pobede su tokom noći još ostvarili Boston seltiksi, Milvoki baksi, Bruklin netsi, Majami hit, Čikago bulsi, Nju Orleans pelikansi, Klivlend kavalirsi...