Zvezda minimalcem nastavila poteru za Partizanom

Fudbal 24. okt 202120:40 1 komentar
Peđa Milosavljević/Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su niški Radnički 1:0 u poslednjem meču 14. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su zabeležili četvrti uzastopni trijumf u prvenstvu i sa 32 boda drugi su na tabeli. Vodeći Partizan ima pet bodova više, ali i utakmicu više od večitog rivala. Nišlije su na deobi desete pozicije sa 14 bodova koliko imaju još Mladost i Radnički iz Kragujevca.

Ekipa Dejana Stankovića je dominirala, u prvom poluvremenu poništen im je pogodak, ali ‘bunker’ gostiju probijen je u 53. minutu kada je El Fardu Ben matirao Damira Kahrimana. Napadaču sa Komora to je bio četvrti pogodak u sezoni.

Zvezda je imala čak 13 udaraca u okvir gola gostiju, dok je Radnički samo jednom uputio šut u okvir gola Milana Borjana.

Beograđani u sledećem kolu gostuju Radniku u Surdulici, a Radnički dočekuje Mladost.