Fudbal

Nedelja, 24.10.2021.

20:30

Betis slavio u trileru od pet golova – Rajo proklinje Albanca

Fudbaleri Betisa savladali su Rajo 3:2 u uzbudljivom meču u okviru desetog kola LaLige.

Izvor:

Autor:

Bio je to direktni okršaj za pozicije koje vode u Evropu, a nakon ovog kola Betis se nalazi na onom koje vodi u Ligu šampiona.

Sa druge strane, Rajo koji je do skoro držao to četvrto mesto sada je u potpunosti ispao iz mesta koje obezbeđuju međunarodna takmičenja naredne sezone.

Utakmicu je u 22. minutu otvorio Aleks Moreno. Lopta je kružila od Fekira do Beljerina, te naposletku stigla do Rodrija koji je odigrao dijagonalno ka Morenu. Defanzivac Betisa je krenuo u prodor pomalo trapavo, ali je potom zakucao loptu za vođstvo domaćeg tima.

Samo dva minuta kasnije već je bilo 2:0. Ovoga puta mrežu je preciznim udarcem zatresao nekadašnji igrač Sautemptona i Sosijedada Huanmi.

Da se na pauzu ne ode sa dva gola zaostatka potrudio se drugim golom u sezoni Rendi Nteka nakon velike greške odbrane Betisa i nesebičnosti Oskara Treha.

Imao je Francuz i značajnu ulogu u izjednačujućem golu Alvara Garsije nakon što je odložio loptu Trehu koji je pronašao Španca.

Međutim, sve što su postigli igrači Raja pokvario je Albanac Ivan Baliu koji je skrivio penal nad Aleksom Morenom. Siguran sa "bele tačke" bio je Vilian Hose za konačan rezultat meča.