Evropske lige

PREMIJER LIGA: Čelsi sa sedam golova pregazio Norič, het-trik Maunta!

Objavljeno: 23.10.21 u 15:36

Plavci su deklasirali poslednjeplasirani tim na tabeli.

Fudbaleri Čelsija su u devetom kolu Premijer lige savladali Norič sa 7:0. Na terenu u redovima ‘plavaca’ nije bilo kasličnog napadača, nisu igrali Lukaku i Verner, ali se to nije osetilo.

Čelsi je do poluvremena imao 3:0, pošto su put do mreže pronalazili Mejson Maunt, Kalum Hadson-Odoi i Ris Džejms, a ritam nije pao ni u nastavku. Kasnije se upisao i Ben Čilvel, loš dan gostiju je autogolom upotpunio talentovani bek Maks Arons, da bi tačku na goleadu stavio Maunt. Prvo iz penala, a onda i neometan sa desetak metara za rutinski het-trik.

Nakon ove pobede Čelsi je na cifri od 22 boda, pa i posle ovog kola ostaje lider Premijer lige, sa druge strane, Norič ima svega dva boda iz devet utakmica, a uz Barnli i Njukasl je jedina ekipa bez trijumfa.