Dalibor Ilić (ABA liga / Igokea /Nikola Vuruna)

Igokea ostavila Split da se davi na jadranskom dnu

Vreme čitanja: 1min | pet. 22.10.21. | 19:47

Tim iz Laktaša lako izašao na kraj sa "fenjerašem" regionalnog takmičenja

Ponadao se Split posle prve četvrtine u Laktašima da bi mogao da dođe do prvenca u ovosezonskoj ABA ligi i tako se bar do sutra pomeri sa dna tabele. Međutim ekipa Dragana Bajića je od 16. minuta preuzela rezultatsku inicjativu. Do odlaska na veliki odmor utvrdila je prednost da bi u trećoj deonici pojasnila Splićanima da nije vreme da upišu prvu pobedu u regionalnom takmičenju.

U poslednjih deset minuta domaćini su gostima sa maksimanih 86:62 pripretiili i rezultatskom katastrofom. Na kraju, uspeli su Splićani da se spuste ispod 20 poena razlike.

Izabrane vesti

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Dalibor Ilić sa 15, Stefan Fundić sa 10 i Markel Starks sa 11 poena. Aleksa Radanov je dodao 5 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Kod gostiju je Darko Bajo upisao 11, a Tre Meklin 10 poena.