Olivije Žiru ©Reuters

Neka čudesna sila vuče ovaj Milan: Od 0:2 do 3:2, prvog mesta i potpune ludnice na San Siru (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 16.10.21. | 22:44

Mnogo važno slavlje za ekipu Stefana Piolija - 3:2

Onda kada su problemi sa koronom i povrede bukvalno vezale ruke Stefanu Pioliju, drastično oslabile Milan i učinile navijače slavnih Rosonera potpuno nespokojnim pred večerašnji okršaj sa Veronom, ekipi je bila potrebna dodatna sila da dođe do tri velika boda. Ta sila se večeras pojavila u obliku velike želje, ali i ogromne sreće za domaćina u drugom poluvremenu, gde je Piolijev tim zaostatak od dva gola u roku od samo 19 minuta pretovrio u veliki preokret - 3:2 (0:2).

Verona je odigrala izuzetno u prvom poluvremenu, vodila golovima Đanluke Kaprarija i Antonina Baraka, ali je u nastavku poklekla pod naletima domaćina. Olivije Žiru je pokrenuo ekipu sa mrtve tačke golom u 59. minutu, Frank Kesi je i 76. izjednačio sa bele tačke, dok je konačan rezultat tragikomičnim autogolom u 78. minutu postavio Koraj Ginter. Turski štoper se potpuno zbunio nakon prilično lošeg, ali neugodnog centaršuta Kastiljeha, pa je umesto da ispuca, poslao loptu iza leđa nemoćnog Lorenca Montipa.

Izabrane vesti

Kada se u 36. minutu povredio Ante Rebić delovalo je da ništa ne može spasiti Milan od večerašnjeg debakla. Ipak, na terenu se našao Rafael Leao, koji je ostavio mnogo energije na terenu i bio jedan od najzaslužniji za potpuni preokret. Važnu ulogu odigrali su i ulasci Kastiljeha i Krunića na poluvremenu, a na kraju su svoje minute dobili i Ibrahimović i Tonali. Milan nije delovao kao tim koji ima neku specijalnu ideju, ali je na kraju presudila velika želja njegovih igrača, zbog čega je ovakav preoket bio apsolutno zaslužen.

Verona je u prvom poluvremenu na videlo izbacila sve objektivne probleme u odbrani Rosonera. Kaprari je kod prvog gola u sedmom minutu iskoristio katastrofalnu komunikaciju između Tomorija i Kalabrije, dok je kod drugog u 17. minutu kapiten Romanjoli ozbiljno okasnio kod starta nad iskusnim Kalinićem i skrivio jedanaesterac iz kojeg je Barak duplirao prednost sastava Igora Tudora.

Vrlo dobre role u prvom poluvremenu imali su Ivan Ilić i Darko Lazović, ali je kasnije kompletna ekipa upala u potpuno sivilo, što je Milan umeo da kazni. Piolija je u završnici mogla da raduje angažovanost Zlatana Ibrahimovića, koji se definitivno oporavio povrede, pokušavao je na razne načine, pa čak i makazicama da zatrese protivničku mrežu, ali nije uspeo. Milan već u utorak gostuje Portu u Ligi šampiona, dok naredne subote gostuje Bolonji u Seriji A.