Milinković Savić ©Reuters

Sergejev najdraži ulov - šampion Italije! Tek sada će da kuva na Apeninima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.10.21. | 20:04

Srpski vezista postigao peti gol u karijeri protiv Nerazura, a ukupno 50. u dresu Nebeskoplavih - 3:1

Tek će da kuva na Apeninima, jer su svi veći timovi osetili da bi mogli i te kako da se pitaju za plasman na sam vrh tabele, učešće u Ligi šampiona, a što da ne i boru za skudeto. Jer kvalitet odavno nije bio ovako ujednačen. To je na najbolji mogući način demonstrirao Lacio, koji je posle velikog preokreta poslednjih pola sata utakmice naneo prvi poraz aktuelnom šampionu Interu u ovoj sezoni i probio se na peto mesto Serije A - 3:1 (0:1).

Jedan od heroja slavlja ekipe Mauricija Sarija bio je Sergej Milinković Savić, koji je povukao akciju kod drugog gola svog tima, a onda bio i strelac trećeg gola Nebeskoplavih na meču. Srpskom vezisti je ovo bio peti pogodak u mečevima sa Interom, a ukupno 50. u dresu Lacija u svim takimičenima.

Izabrane vesti

Sarijev tim je do preokreta stigao velikom energijom, uspeo je da poremeti, a na kraju i ozbiljno razljuti protivnika, pa je sama završnica bila na ivici incidenta. On se i dogodio u 81. minutu, nakon gola Felepea Andersona, pošto domaći igrači nisu izbacili loptu u aut, iako je jedan gostujući igrač ležao na travi. Na kraju, u čitavoj gužvi, žuti karton je dobio samo Milinković Savić.

Dešavanja iz prvog poluvremena nisu nagoveštavala ovakav epilog. Inter je poveo golom Ivana Perišića sa bele tačke u 12. minutu, nakon prilično "mržavog" kontakta između Hisaja i Barele. Lacio je potom napadao, Toma Bašić je imao nekoliko dobrih prilka pred gostujućim golom, ali nije bilo promene rezultata.

Lacio je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a onda je sudija Masimilijano Irati praktično uzvratio domaćinu za tanak penal s početka meča. Alesandro Bastoni je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, pa je dosuđena najstroža kazna, a preokret započeo hladnokrvni Ćiro Imobila.

Drugi pogodak je definitivno bio taj koji je prelomio situaciju na terenu. Gosti su postali previše nervozni, krenuli su po drugi gol i ostavili mnogo prostora domaćinu da reaguje. Luis Alberto je sjanim centaršutom, posle uigranog prekida, pronašao izuzetno postavljenog Milinković Savića, pa spasa za Handanovića nije bilo.