Fudbaleri Barselone odigrali su još jedan meč za zaborav ove sezone.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Oni su poraženi u Lisabonu od Benfike rezultatom 3:0 u drugom kolu grupe E Lige šampiona.

Blaugrani je ovo drugi neuspeh u eliti, nakon početnog poraza na Kamp Nou od minhenskog Bajerna, istim rezultatom.

Fenomenalan meč odigrao je prvotimac Benfike Darvin Njunjez, koji je postigao dva gola.

Prvi je dao već u trećem minutu – prošao je po levoj strani i pogodio bliži ugao gola koji brani Ter Štegen.

Domaći su prednost duplirali u 69, preko Rafe Silve, da bi Njunjez deset minuta kasnije sa bele tačke stavio tačku na ovaj meč.

U okviru iste grupe, Bajern je još jednom pokazao svoju moć.

Pobedili su rutinski i ubedljivo kijevski Dinamo rezultatom 5:0.

Prvo poluvreme je obeležio Robert Levandovski sa dva pogotka, da bi u nastavku i drugi igrači imali trenutak inspiracije – i slave.

Najpre je Serž Gnabri u 68. povisio prednost, da bi Sane u 74, odnosno Bendžamin Čupo Moting u 87. zapečatili trijumf.

Bajern je lider na tabeli sa šest bodova, dva manje ima Benfika, Dinamo Kijev je na koti jedan, dok je Barsa bez bodova.