Fudbal

Utorak, 28.09.2021.

23:05

Atletiko "okrenuo" Milan u foto-finišu, "petarda" Liverpula

Fudbaleri Atletika iz Madrida uspeli su da savladaju Milan na San Siru posle preokreta rezultatom 2:1.

Izvor: MT/MS

Autor: MT/MS

Atletiko
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Oni su iskoristili igrača više tek u samoj završnici, u poslednjih petnaestak minuta utakmice.

Milan je odlično počeo duel, poveo preko Rafaela Leaa 20. minutu i nagovestio dobar rezultat.

Ipak, stvari je dosta promenilo isključenje Kesija u 29. minutu, zbog neopreznog starta i drugog žuta kartona.

Atletiko je do izjednačenja stigao u 86. minutu preko Grizmana, a novi šok za njih mogao je da usledi samo nekoliko trenutaka kasnije.

Florenci je imao dve dobre šanse, za kojima će domaći navijači žaliti.

Kazna je stigla u sedmom minutu nadoknade, kada je dosuđen penal za goste zbog igranja rukom Pjera Kalulua.

Luis Suares je postigao gol sa kreča i doneo sva tri boda Atletiku.

U okviru iste grupe, pobedu je ostvario i Liverpul na gostovanju kod Porta, 5:1.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kada su "crveni" olako dali dva gola posle velikih grešaka odbrane.

Prvo je Sanusi oklevao da izbaci loptu u petercu, a sve je bilo gotovo već u 45. minutu kada je golman Diogo Kosta loše procenio loptu, što je iskoristio Sadio Mane.

Liverpul nije povukao ručnu ni u nastavku utakmice, u kojem su postigli još tri gola.

Jedan je bio delo Salaha, a dva Firmina, koji je stavio tačku na utakmicu.

U međuvremenu, utešni pogodak za domaće postigao je Taremi u 75. minutu.

Liverpul ima maksimalan učinak, Atletiko je na četiri boda, Porto je do sada osvojio jedan, dok je Milan bez poena posle dva kola.