0
Fudbal

LACIO SLAVIO U DERBIJU RIMA: Sergej otvorio goleadu protiv Rome! (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.21 u 20:22

Fudbaleri Lacija i Rome priredili su spektakl u čuvenom „Derbiju dela Kapitale“ iz kog su kao pobednici izašli „nebesko-plavi“ – 3:2 (2:1).

Lacio je slavio posle četiri utakmice bez pobede i skočio na šesto mesto na tabeli sa 11 bodova, jednim manje od najvećeg rivala.

Uslovno rečeno domaći tim poveo je već u 10. minutu.

Tada je strelac bio Sergej Milinković-Savić koji je na centaršut Felipea Andersona stigao pre Ruija Patrisija i glavom sproveo loptu u praznu mrežu.

Na 2:0 povisio je bivši igrač Rome Pedro u 19. minutu.

Gol jeste proslavio i tako verovatno dodatno iznervirao pristalice „vučice“.

Nadu Rome vratio je Ibanjez golom u 41. minutu iz kornera.

Veretut ga je odlično izveo iz levog kornera, a Ibanjez je bio najviši i samo je prosledio loptu u suprotan ugao.

Roma je napadala, a Lacio ju je ponovo kaznio iz kontranapada.

Ponovo je on išao preko Ćira Imobilea, koji je poslužio Andersona i bilo je to 3:1.

Iako je Roma već u 69. minutu ponovo smanjila zaostatak golom Veretuta iz penala, više od toga nije mogla.

Lacio se u finišu uspešno odbranio, mogao čak i do četvrtog gola preko Akpa, međutim, neće mnogo žaliti jer je ipak savladan najveći rival.