RIMSKI DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: Sergej naložio vatru, nije se ugasila do poslednjeg zvižduka (VIDEO)

Srbija Danas
Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić / Izvor: Reuters
Fantastičan meč.

U najvatrenijem derbiju italijanskog fudbala Lacio je slavio protiv Rome u okviru šestog kola Serije A. Rezultat na stadionu Olimpiko bio je 3:2 za formalne domaćine, a jedan od strelaca bio je i naš reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Mozzartovi tereni kao odskočna daska za nove šampione

PANIKA U LONDONU: Ključni igrač Čelsija odbio da produži ugovor

ZVEZDA SLAVILA, STANKOVIĆ ODUŠEVLJEN: Fenomenaln pristup svih 90 minuta, Mister govorio o penalu Dionija

Baš on je u 10. minutu doneo prednost Laciju nakon fantastične akcije, a umalo i da se povredi. Ipak, nastavio je meč.

Sergeju je to bio 38. pogodak u Seriji A i na večnoj listi srpskih strelaca izjednačio se sa Sinišom Mihajlovićem. Ispred su samo Adem Ljajić sa 48 i Dejan Stanković sa 51 golom. Vladimir Jugović i Dušan Vlahović su upisali po 31 pogodak.

Domaći tim je u 19. minutu već duplirao prednost, a strelac je bio doskorašnji igrač Vučice – Pedro. Iskusni Španac je ispratio kontru svog tima i posle dodavanja Ćira Imobilea preciznim udarcem po zemlji po drugi put matirao portugalskog čuvara mreže. Tridesetčetvorogodišnjem napadaču to je bio prvi pogodak u sezoni. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1, a strelac za Romu bio je Ibanjez.

Nastavak utakmice na Olimpiku doneo je još dva pogotka. Raspoloženi Anderson je u 63. minutu golom krunisao sjajnu kontru Lacijala, a i ovoga puta asistent je bio Imobile.

Konačan rezultat u velikom gradskom derbiju postavio je Žordan Veretu u 69. minutu iz penala.

Roma sada ima samo bod više od Lacija i nalazi se na četvrtom mestu sa 12. Lacio je na poziciji šest.