Evropske lige

SPEKTAKL ZA KRAJ DANA: Dva preokreta, osam golova!

Objavljeno: 25.09.21 u 23:53

Fejnord u završnici uzeo tri boda.

Poznati „Klub naroda“ dočekao je popularni NEC koji je prošle sezone izborio plasman u najkvalitetniju holandsku ligu. Istorija je bila na strani Fejnorda, nisu izgubili još od 2015, a kod kuće poslednji poraz pretrpeli pre skoro jednu deceniju.

Domaćini su jako ušli u meč, u 14. minutu Kokcu postiže gol, a samo tri minute kasnije Sinistera duplira rezultat. Zatim tim iz Nijemegena preuzima inicijativu, smanjuju rezultat preko Matsona u 32. minutu, a pred sam kraj poluvremena Odental donosi izjednačenje.

Pravi šou počinje u poslednjoj četvrtini utakmice. Verdonk u 74. minutu postiže gol za preokret, velika euforija gostijućih navijača ugašena je samo šest minuta kasnije kada je Til posle centaršuta smestio loptu u gol. Deset minuta kasnije isti igrač gasi nade gostiju da bi mogli makar do boda, a u 92. minutu Desers postavlja konačnih 5:3.

Fejnord narednu utakmicu dočekuje Slaviju u okviru Lige Evrope, Nijemegen gostuje Siturdu.