Vest Hem ima bolje rezerve, Oleov rizik se nije isplatio, Matić udario tamo gde najviše boli (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 22.09.21. | 22:42

Arsenal dobio Vimbldon, Lester izašao na kraj s Milvolom

Prvi velikan koji neće biti u igri za trofej Liga kupa je - Mančester junajted!

Samo pet dana pošto je David De Hea "skinuo" penal Marku Noblu za ligašku pobedu u Londonu, Dejvidu Mojesu pripao je duel rezervi u trećem kolu Liga kupa - 1:0 (1:0). Vest Hem je tako dobio bar delimičnu osvetu za poraz koji je mnoge u klubu zaboleo jer je došao posle gola Džesija Lingarda u finišu zanimljivog meča. U odnosu na isti treneri su na teren Old Traforda izveli kompletno različite postave, pa se pokazalo da bolje rezerve ipak ima Dejvid Mojes, iako su one pod komandom Olea Gunara Solskjera verovatno skupocenije. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je od starta igrao 85.000.000 evra plaćeni Džejdon Sančo koji se ni večeras nije preterano istakao.

Izabrane vesti

Solskjerova odluka da odmori praktično ceo prvi tim ima realan osnov s obzirom na gust raspored kroz koji je Junajted prošao u proteklom periodu, ali je ujedno bio i rizik posle kojeg je Norvežanin precrtao jedan trofej u svom tefteru.

Utakmicu je na kraju rešio samo jedan gol! Strelac je bio Manuel Lansini u 9. minutu posle strašne solo akcije Rajana Frederiksa u kojoj je ponizio Aleksa Teljesa tako što mu je protnuo loptu kroz noge, zatim ga pretrčao i poslao solidnu loptu koja je na kraju ipak završila u mreži. Vest Hem je u toj akciji dobio gol, ali i izgubio Frederiksa koji je posle trka kod centaršuta nije uspeo da se zaustavi pre reklama zbog čega mu je stradala noga. Probao je da odigra još koji minut, ali ga je ubrzo ipak zamenio Vladimir Coufal.

Upravo se češki fudbaler našao u centru scene koja se odigrala na početku drugog poluvremena. Glavna figura bio je Nemanja Matić sa kapitenskom trakom na ruci. Nimalo prijatan start, deluje čak i nameran tamo gde najviše boli posle jednog naizgled potpuno bezazlenog duela s loptom... Srećom po srpskog vezistu VAR sistema nema u Liga kupu sve do polufinala, inače bi verovatno išao na tuširanje zbog ovoga...

Manje-više sve do kraja utakmice bila je totalna ofanziva Mančester junajteda bez rezultata. Ispromašivali su se Mata, Lingard, Sančo, Grinvud, a Junajted je za ceo meč imao čak 27 udaraca ka golu Alfonsa Areole. I nijedna lopta nije mogla da prođe. Najbolju šansu propustio je Mata u 13. minutu kada je strašno pucao levom nogom sa suprotne strane, ali je Areola ipak “skinuo“ loptu uz pomoć prečke. Vest Hem je na kraju umalo slavio i ubedljivije, ali je Jarmolenko u 87. minutu iz kontre promašio prazan gol pošto je predriblao Hendersona.

Koliko je snažna bila Solskjerova postava pokazuje da je na golu bio Henderson, ispred njega Dalot, Baji, Lindelef, Teljes, pa u vezi Van de Bek, Matić i Mata, dok je između Lingarda i Sanča špic bio Marsijal. Naspram njih počeli su Areola, pa Frederiks, Doson, Diop, Džonson, te Kral i Nobl, pa Jarmolenko, Lansini, Masuaku, dok je u napadu bio Bouen.

Arsenal je savladao trećeligaša Vimbldon rezultatom 3:0 (1:0) i prošao dalje. Dobro se držao mali londonski klub u okršaju s gradskim rivalom pošto je dugo Arsenal imao samo gol prednosti i to posle sigurnog šuta Aleksandra Lakazeta s bele tačke. Ubedljiv trijumf potpisali su Emil Smit Rouv u i Edi Nketija blickrigom u završnici susreta.

Lester je nekako prebrodio gostovanje Milvolu u pobedi rezultatom 2:0 (0:0). Londonski drugoligaš je punih 50 minuta bio u rezultatskoj ravni s rivalom koji je ipak imao mnogo veći posed lopte, ali ne i konkretne šanse da postigne gol. Praktično iz prve dobre situacije zatresla se mreža, a strelac je bio Ademola Lukman u 50. minutu. Drhtali su Brendon Rodžers i klupa Lestera sve do 88. minuta, kada je tačku na prolaz dalje stavio Keleči Iheanačo.