Читај ми!

Inter posle preokreta nadigrao Fiorentinu

Fudbaler Intera kao gosti savladali Fiorentinu sa 3:1 (0:1) u meču petog kola Serije A, i preuzeli prvu poziciju na tabeli.

Fiorentina je bila bolji rival u prvom poluvremenu, stvorila je više šansi stigla do prednosti. U nastavku Inter je pokazao moć, za tri minuta je stigao do preokreta, a potom u finišu susreta samo potvrdio preokret.

Fiorentina je krenula silovito od samog starta. Ređale su se priliek pred golom Intera. Golman Hajdanović je u nekoliko navrata uspeo sačuva svoju mrežu.

Firentina je povela u 23. minutu Gonzales je odlično prošao po levj strani na suprotnoj stativi je pronašao Rikarda Sotila koji je zakucao loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor još nekoliko prilika pred oba gola, ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku Inter je uspeo za tri minuta da preokrene rezultat. U 52. minutu na semaforu je stajalo 1:1. Barela je uposlio Darmiana u kaznenom prostoru, ovaj se oslobodio čuvar i preciznim udarcem pogodio donji levi ugao gola.

Samo tri minuta kasnije Inter je stigao do preokreta. Kalhanoglu je izveo korner u šesnaestercu najviši je bio Džeko i uputio je udarc glavom, lopta se odbila od zemlju i po sredini gola ušla u mrežu.

Fiorentina je pokušala da stigne do izjednačenja. Stvorila je nekoliko prilika pred golom Intera. S druge strane Inter se nije branio, pokušao je da osigura pobedu.

Posao je gostima olakšan u 78. minutu, kada je Gonzalez zbog prigovora zaradio drugi žuti karton, samim tim i crveni.

Inter je do trećeg gola stigao u 87. minutu. Gagliardini je je odradio veći deo posla. Sjajno je pronašao Perišića kome je preostalo samo da plasira loptu u praznu mrežu.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata.