Odbojkaši Srbije poraženi od Italije u polufinalu EP, sledi borba za bronzu protiv Poljske 1Odbojkasi Srbije Foto: CEV

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Italije u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) i boriće se za bronzanu medalju.

Od samog početka utakmice bilo je jasno da nijedna ekipa neće uspeti lako da stigne do borbe za najsjajnije odličje.

Ipak, Italijani su u prelomnim trenucima pokazali bolju igru i uspeli da osvoje prva dva seta.

Aktuelni Evropski prvaci, ekipa Srbije, uspela je da produži utakmicu osvajanjem ponovo neizvesnog trećeg seta rezultatom 25:23.

Četvrti set su Italijani počeli odličnom igrom i ubrzo stigli do prednosti od 10:4, koju su postepeno uvećavali da bi tačku na utakmicu stavili rezultatom 25:18.

Italiju je do njihovog 11. finala na Evropskim prvenstvima vodio Alesandro Mikeleto sa 23 osvojena poena, Đulio Pinali je osvojio 17, a po 13 su dodali Đanluka Galasi i Danijele Lavia.

U Srbiji je najefikasniji bio Uroš Kovačević sa 16 poena, Marko Podraščanin osvojio je 13, a Aleksandar Atanasijević 12 poena.

Odbojkaši Srbije ovime su sprečeni da odbrane evropsko zlato osvojeno 2019. godine.

Selekcija Italije će u finalu igrati protiv Slovenije, dok će odbojkaši Srbije u borbi za bronzu morati da savladaju reprezentaciju Poljske sutra u 17.30 časova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.