Читај ми!

Herta nadigrala Firt posle preokreta

Fudbaleri Herte pobedili su tim Grojter Firta sa 2:1 na svom terenu u prvoj utakmici petog kola Bundeslige. Do pobede su došli posle preokreta u finišu drugog poluvremena.

Tokom prvog poluvremena odvijao se vrlo ravnopravan duel sa nekoliko šansi na obe strane ali se na poluvreme otišlo bez postignutih golova.

U nastavku je do vođstva došao gostujući tim Firta pogotkom u 57. minutu sa bele tačke posle dosuđenog jedanaesterba. Siguran izvođač je bio Branimir Hrgota.

Samo 4 minuta kasnije Herta je uzvratila i došla do izjednačenja golom Jirgena Ekelenkampa koji je ušao u igru samo minut ranije i već u prvom napadu smestio loptu u mrežu protivnika za 1:1.

Domaćini su nastavili seriju napada ali im nije uspevalo da zatresu mrežu protivnika sve do 79. minuta kada dolaze do vođstva zahvaljujući autogolu Maksimiliana Bauera.

U nastavku su domaćini uspeli da sačuvaju vođstvo do konačnih 2:1 i prve pobede na domaćem terenu u sezoni.

Preostale utakmice petog kola igraće se tokom vikenda.