UTAKMICA ZA ISTORIJU LIGE ŠAMPIONA Sećate se koji Srbin je dao dva gola u najefikasnijoj utakmici otkako postoji takmičenje?

FANTASTIČNO

Fudbal -

U sredu su Mančester siti i Lajpcig devet puta tresli mrežu, ali to je dovoljno tek za deobu četvrtog mesta na listi najefikasnijih utakmica.

Možda su mnogi očekivali da će nam trio Nejmar - Mesi - Mbape prirediti goleadu na otvaranju Lige šampiona, ali od njih smo dobili 1:1 na gostovanju Brižu.

Uprkos tome, u grupi A jeste palo puno golova, a umesto PSŽ-a, za to je zaslužan Mančester siti. Građani su kao domaćin odigrali 90 minuta "atomskog fudbala", pobedili su Lajpcig rezultatom 6:3, a utakmica je ušla na listu Top 10 utakmica sa najviše golova u istoriji Lige šampiona.

Stigao je Siti na deobu četvrtog mesta zahvaljujući golovima Akea, Mareza, Griliša, Kansela, Žezusa i autogola Mukijelea, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija da pogodak Toresa nije bio poništen intervencijom VAR-a zbog ofsajda.

Ono što je posebno zanimljivo kod pomenute Top 10 liste, jeste činjenica da se na prvom mestu nalazi utakmica u kojoj je jedan Srbin postigao dva gola, a drugi upisao dve asistencije.

U pitanju je meč Borusije i Legije za koju su tada igrali Aleksandar Prijović i Miroslav Radović. Susret je završen rezultatom 8:4, a Prijović je u 10. minutu doneo prednost Poljacima. Do drugog gola je stigao u 24. minutu, a tada je smanjio na 3:2. Raspucani Milioneri su nastavili da rešetaju mrežu rivala, a ekipa iz Varšave je uspela samo da ublaži prednost zahvaljujući Radovićevim asistencijama.

Na listi se nalaze neki legendarni mečevi, a primetno je da se među svima izdvaja Bajern - od 10 utakmica Bavarci su igrali tri.