Dunja Stanojev u finalu Svetskog prvenstva 1Foto: Kajakaški savez Srbije

Srpska kajakašica Dunja Stanojev plasirala se danas u finale Svetskog prvenstva, u disciplini jednoseda na 200 metara.

Ona je u polufinalu bila samo 17 stotinki sporija od pobednice Katrine Jensen iz Danske. Finale jednoseda na 200 metara za juniorke vesla se u nedelju od 12 sati i 10 minuta.

Željana Petrović i Anastazija Bajuk takmičenje u dvosedu na 200 metara na svetskom prvenstvu u Montemor o Velju završile su u polufinalu. Petrovićeva i Bajukova su u polufinalu trku izveslale za 41.87 sekundi što im je donelo šestu poziciju.

Vojin Rudović i Nikola Kovačević takmičenje u dvosedu na 500 metara završili su u polufinalu. Naš mlađeseniorski dvosed u polufinalu je zauzeo osmo mesto vremenom 1 minut i 41.84 sekunde.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.