Grci obezbedili prvu vaterpolo medalju u istoriji OI, Mađari idu u borbu za bronzu

Vreme čitanja: 1min | pet. 06.08.21. | 09:37

Trijumf Argiropulosa i saigrača - 9:6

Grčka je u finalu vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju! Najveći uspeh u istoriji ove zemlje. U polufinalu Grci su nadigrali Mađarsku sa 9:6 (2:1, 1:1, 2:2, 4:2).

Do sada je Grcima najbolji učinak na Olimpijskim igrama bilo četvrto mesto koje su osvojili kod kuće 2004. godine. Sada je je došlo vreme medalju. Videćemo i od kog materijala napravljenu. Da li srebrnu ili zlatnu.

Izabrane vesti

Podsećanja radi, Grci će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Srbija - Španija.

Grčka se stvarno dobro pokazala na ovom turniru, osvojila je prvo mestu u grupi i pre svega je dobrom odbranom mučila protivnike. U to je mogla da se uveri i Mađarska koja je za poluvreme dala samo dva gola.

U nastavku meča se borba malo razgorela, Mađari su počeli da pružaju jači otpor i meč je ušao u neizvesnu završnicu.

Grci su napravili razliku i poveli sa 7:5, posle čega je usledio gol Mađara, pa je Grčka ponovo otišla na dva razlike.

Iako je Funtulis imao lošu utakmicu, dosta je promašivao, isti je slučaj i sa Gendijunasom, njegov učinak je nadoknadio Kanakakis Argiropulos sa odličnim procentom pogodaka.

Argiropulos je dao četiri gola iz šest šuteva, a Konstatinos Juvecis je dodao dva gola. Kod Mađara je nešto bolji od ostalih bio Kristijan Maherc sa dva pogotka, a Deneš Varga je šutirao 1/4.