Španski teniser Rafael Nadal poražen je u drugom kolu ATP turnira u Vašingtonu.

Izvor:

Autor:

Nadal ispao
EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Nadal je posle tri odigrana seta izgubio od Džordža Lojda Herisa – 4:6, 6:1, 4:6.

Meč trećeg i pedesetog tenisera sveta trajao je dva sata i 11 minuta.

Heris je u prvom setu napravio brejk pri rezultatu 3:3, spasao brejk loptu na 5:4 kada je servirao za vođstvo, preokrenuo gem i došao do prednosti.

Drugi set lako osvaja Nadal za 33 minuta, napravivši dva brejka. Heris se samo upisao na semafor.

U odlučujućem setu Heris u prvom gemu spašava dve brejk lopte, a više ih nije bilo, sve do poslednjeg gema na meču.

Rafa je servirao za ostanak u meču, Heris je napravio brejk i došao do pobede.

U četvrtfinalu igraće protiv Keija Nišikorija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.