BAZEL ČEKA ČUKU: Česi se obrukali u Velsu, Rijeka neporažena u Škotskoj!

liga konferencija

Fudbal -

Fudbaleri Bazela su savladali mađarski Ujpešt u gostima rezultatom 2:1 i zakoračili u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ovaj meč zanimljiv je ljubiteljima fudbala u Srbiji jer će se pobednik ovog duela satati sa boljim iz dvomeča Čukarički -Hamarbi

Mađarski tim je vodio posle prvog poluvremena, pošto je Kroiset postigao gol u 40. minutu za vođstvo domaćih.

Ipak, Bazel je stigao do preokreta, najpre golom Artura u 55. minutu, a onda i asistencijom tog igrača za Mejlsa u 74. minutu za trijumf Švajcaraca.

Viktorija Plzenj se obrukala u Velsu, pošto je izgubila sa čak 4:2 od Nju Sejntsa.

U jednom trenutku bilo je čak 4:0 za velški tim, da bi Plzenj pogocima u samom finišu, sačuvao čast i produžio nadu da u preokret u revanšu.

Hrvatski predstavnik Rijeka je u Škotskoj protiv Hibernijana remizirala 1:1

Revanši su na programun za 7 dana.

Liga konferencija, 3. kolo kvalifikacija:

Kups – Astana 1:1 Lokomotiva Plovdiv – Kopenhagen 1:1 Soči – Partizan 1:1 Tobol – Žilina 0:1 Elfsborg – Velež 1:1 AEL – Karabag 1:1 CSKA Sofija – Osijek 4:2 Dinamo Bautmi – Šivas 1:2 Lasi – Anderleht 0:3 Makabi Haifa – HB Torshavn 7:2 Riga – Hibernijans 0:1 Rosenborg – Domžale 6:1 Vitese – Dandalk 2:2 Vojvodina – LASK 0:1 Trabzon – Molde 3:3 Fereira – Larne 4:0 Kolos – Šahtjor Karagandi 0:0 Priština – Bodo/Glimt 2:1 Šljonsk – Hapoel Ber Ševa 2:1 Trnava – Makabi Tel Aviv 0:0 Gent – Riga 2:2 Lucern – Fejenord 0:2 Hibernijan – Rijeka 1:1 Nju Sejnts – Viktorija Plzenj 4:2 Brejdablik – Aberdin 2:3 Čukarički – Hamarbi 3:1 Rakov – Rubin Kazanj 0:0 Šamrok – Teuta 1:0 Ujpešt – Bazel 1:2