0
olimpijske igre

ISTORIJSKI USPEH ZA SAN MARINO: Poslali pet predstavnika i osvojili tri medalje!

Objavljeno: 05.08.21 u 21:36

Kakav uspeh za omalenu zemlju!

Olimpijski tim San Marina je u Tokiju ušao u istoriju, pošto je strelkinja Alesandra Perilli osvojila prvu olimpijsku medalju u zemlji.

Perilli je osvojila bronzanu medalju u finalu gađanja žena u trapu, pridruživši se Slovakinji Zuzani Stefecekovoj (zlato), koja je postavila olimpijski rekord sa 43 pogođena cilja, i Amerikanki Kaile Brovning (srebro).

Nakon 61 godine, San Marino, sa oko 34.000 stanovnika, ostvarilaoje svoj san, postavši najmanja država u istoriji koja je osvojila olimpijsku medalju.

Nacija se prvi put takmičila na Olimpijskim igrama 1960. u Rimu, a ovo je 25. put kako učestvuju na Olimpijskim igrama.

Ali to nije sve, posle nje osvojene su još dve medalje srebro i bronza, pa je tako San Marino sa pet takmičara osvojio tri medalje. Pored Perili srebro je osvojeno u streljaštvu u miksu u trapu, kao i bronza u rvanju u kategoriji do 86. kilograma.