• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

NIŠTA OD MEDALJE: Karenjo Busta stigao do bronze, nije dozvolio Novaku nijedan brejk

31.07.2021. 07:24
Piše:
Srbija Danas
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč je trajao dva sata i 49 minuta.

Novak Đoković nije uspeo da osvoji bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto je poražen posle dva sata i 49 minuta od Španca Pabla Karenja Buste sa 2:1 (4:6, 7:6 (8:6), 6:3) u meču za treće mesto. Najbolji teniser sveta bio je vidno van svog prepoznatljivog nivo, mučio se sa Špancem koji mu nije dozvolio nijedan brejk za čitav meč.

RASPLET GRUPE B: Španija maksimalna, Crnogorci obezbedili četvrtfinale

NIJE MOGLA: Simon Bajls odustala u još dve discipline (FOTO)

NIŠTA OD FINALA: Tomašević slaba u disku

Dobro je Novak počeo meč, već u drugom gemu propustio dve brejk lopte, a zatim i još jednu u četvrtom, da bi u petom Španac kaznio propuštene prilike srpskog tenisera i brejkom stigao do 3:2. Bilo je jasno da Novak nije u svom elemtnu i da je poraz iz polufinala ostavio posledie kako psihičke tako i fizičke, a Španac stečenu prednost nije ispuštao i stigao je do vođstva u setovima mada je morao da spasi još dve brejk lopte. Rovovska borba je viđena u drugom setu. Obojica tenisera su uglavnom brzo završavala gemove na svoj servis, brejk šansi nije bilo ni na vidiku pa se otišlo u taj-brejk. Đoković je stigao do prednosti 4:1, ali Španac vezao tri poena i izjednačio na 4:4. Stigao je Busta i do prve meč lppte koju je Novak spasio, a zatim uspeo da dođe do izjednačenja u setovima.

Već u prvom gemu poslednjeg seta je Novak propustio brejk loptu, da bi u narednom gemu Španac uspeo da mu oduzme servis i posle potvrđenog brejka povede sa 3:0. Bilo je očigledno da je Novak vrlo nervozan, što je ispoljio i na reketima pošto je jedan završio na tribinama, a drugi polomljen. Brejk prednosti je Španac sačuvao do samog kraja seta, da bi onda Novak spasio četiri brejk lopte, ali nije uspeovao da dođe do brejk prilike zahvaljujući odličnom prvom servisu Španca koji je zatim iskoristio sedmu meč loptu i stigao do bronze.

Iako su svi očekivali da Novaka Đokovića gledaju u nedlju kako igra za zlatnu medalju, najbolji teniser sveta ipak će na teren dan ranije u pokušaju da stigne do bronzanog odličja od 8 časova kada će početi meč protiv Španaca Pabla Karenja Buste na terenima kompleksa Arijaki tenis parka.

Đoković je u polufinalu poražen od Aleksandra Zvereva i to pošto je Nemac uspeo da preokrene jer je gubio sa 1:0 u setovima i imao brejk zaostatka u drugom. Međutim, Nemac se od tog trenutak potpuno razbudio, a Novak kao da je nestao sa terena. Na drugoj strani Karenjo Busta je izgubio od Karena Kačanova u meču koji nije bio toliko uzbudljiv jer je Rus sve držao pod kontrolom.

Karenjo Busta nije klasičan španski igrač pošto se odlično snalazi i van šljake, a ovo će biti njegov šesti meč protiv Đokovića. Srpski teniser je slavio četiri puta, dok je jedinu ponedu ŠPanac odneo u onom sada već čuvenom meču kada je Novak slučajno pogodio sudiju lopticom i zbog toga diskvalifikovan.

3:6
Španac Pablo Karenjo Busta osvojio je bronzanu medalju pobedom protiv Novaka Đokovića.
3:5
Brzo je Novak reši gem na svoj servis, ali sada Španac servira za osvajanje bronze.
2:5
Karenjo Busta osvaja gem na svoj servis, a Novak će servirati za ostanak u meču.
2:4
Đoković je uspeo da lako dođe do gema na svoj servis.
1:4
Osvaja Karenjo Busta novi gem i ostaje na brejku prednosti u odnosu na Đokovića.
1:3
Konačno je Novak osvojio prvi gem u trećem setu.
0:3
Potvrdio je Karenjo Busta napravljen brejk i sada ima ozbiljnu predcnost.
0:2
Posle propuštene brejk prilike Đokovića stiogla je kazna. Španac je uspeo da oduzme servis Đokoviću.
0:1
Propustio je Novak još jedcnu brejk lkpptu na startu trećeg seta, a Španac uspeo da osvoji gem na svoj servis.

TREĆI SET

7:6
Izjednačava na 1:1 u setovima Đoković. Morao je Novak da spašava i jednu meč loptu, ali je ipak uspeo da izbori treći set.
6:6
Igraće se taj-brejk u drugom setu, Španac je bio siguran na svoj servis.
6:5
Kao i tokom celog drugog seta ponovo je Novak lako osvojio gem na svoj servis i obezbedio makar taj-brejk u drugom setu.
5:5
Došao je do Novak do 30:0, ali je Španac uspeo da direktnim poenima dođe do osvojenog gema.
5:4
Rešava Novak bez problema i peti gem na svoj servis, a Karenjo Busta će sad servirati za ostanak u drugom setu.
4:4
Oba igrača su izuzetno sigurni na svoj servis, pa je tako Španac stigao do novog izjednačenja.
4:3
Nastavlja Novak da brzo rešava gemove na svoj servis.
3:3
Prvi put je Španac imao problema na svoj servis u drugom setu, Novak je stigao do 30:15, ali je Karenjo Busta ipak osvojio gem.
3:2
Nastavlja Novak da sigurno osvaja gemove na svoj servis.
2:2
Španac takođe brzo osvaja gem na svoj servis.
2:1
Još jednom je Đoković osvojio lak gem na svoj servis.
1:1
Iako je Đoković osvojio prvi poen u gemu, Španac je uspeop da uzme gem na svoj servis.
1:0
Jedan lagan gem za Đokovića na startu drugog seta.

DRUGI SET

4:6
Još dve brejk lopte je propustio Đoković, a Španac as servisom osvaja prvi set.
4:5
Karenjo Busta je imao dve brejk i set lopte, ali je Đoković uspeo da ih spasi i smangji na 5:$. Ipak, Španac će sada servirati za set.
3:5
Lako rešava Španac gem na svoj servis.
3:4
Dobar gem je odigrao Đoković i nije dozvolio Špancu da nastavi seriju osvojenih gemova.
2:4
Potvrdio je Španac brejk.
2:3
Loš gem je odigrao Novak na svoj servis, a Španac koristi prvu brejk priliku koja mu se ukazala.
2:2
Propustio je i u drugom gemu na servis Španca Đoković jednu brejk loptu, ali je Karenjo Busta uspeo da stigne do izjednačenja.
2:1
Izgledalo je da će Karenjo Busta uspeti da zakomplikuje situaciju Novaku na negov servis, ali je Đoković uspeo daosvoji gem.
1:1
Izvršio je pritisak Novak na Španca, imao je srpski teniser i dve brejk lopte, ali je Karenjo Busta uspeo da ih spasi i osvoji gem na svoj servis.