• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

CRNO-BELI PROŠLI U NAREDNU RUNDU: DAC bolje igra kao domaćin, ali to nije dovoljno za Partizan (VIDEO)

29.07.2021. 20:17
Piše:
Srbija Danas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Twitter/FKPartizanBG

Pantić i Rikardo doneli pobedu klubu iz Humske.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su savladali Dunajsku Stredu i u gostima sa 2:0 (1:0) i tako ukupnim rezultatom 3:0 eliminisali predstavnika Slovačke. Pobedu crno-belima doneli su Danilo Pantić u 20. i Rikardo u 80. minutu. Naredni protivnik Partizana biće ruski Soči.

U Beogradu počinje besplatna škola tenisa za decu – Na prvi čas dolazi Viktor Troicki

GROBARI U EUFORIJI: Sjajna vest za Partizan pred meč u Slovačkoj

SUMA NIJE OTPUTOVAO U SLOVAČKU: Otkriveno zašto je vezista ostao u Beogradu!

Kao što se i očekivalo Dunajsak Streda je odigrala bolji meč nego u Beogradu, a već u 3. minutu je domaćin zapretio preko Vere, ali je popović bio siguran. Usledilo je zatišje bez prilika, da bi u 20. minutu Saničanin propustio dobru priliku pošto je Jedlička izbio loptu u korner posle njegovog šuta glavom, da bi posle udarca sa ugla Pantić postigao lep gol sa 16 metara i doneo Partizanu vođstvo. Šest minuta kasnije dsomaćin je imao odličnu šansu preko Šaranija, ali je Popović odlično reagovao u situaciji jedan na jedan. U 33. minutu je Dunajsak Streda imala još jednu priliku, ali Beskorovaini šutirao loše glavom. Rikardo je mogao u završnici poluvremena da duplira prednost crno-belih, ali je pogodio stativu pa je Partizan otišao na poluvreme sa vođstvom 1:0.

U nastavku gotov da se ništa nije desilo skoro 25 minuta sve do 69. kada je domaćin imao tri odlične prilike u jednom napadu. Prvo je Šeferdobro šutirao, ali je lopta zakačila Saničanina i otišla tik preko gola u korner posle kojeg je ponovo Šefer bio u šansi, ali je pogodio stativu, da bi I Taivo bio neprecizan iz dobre situacije. U 78. minutu je domaćin dobio penal posle prekršaja Saničanina, ali je Balićev šut zaustavio Popović. Samo dva minuta kasnije domaćina je stigla kazna. Balić je izgubio loptu, Zdjelar odlično povukao po levoj strani i uposlio Rikarda na petercu, a ovaj spoljnom savladao Jedličku za 2:0. Do kraja meča, Balić je imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali nije bilo ni počasnog gola za domaćina, a Partizan je zasluženo trijumfovao i prošao u treću rundu.

Fudbaleri Partizana večeras od 20.45 gostuju u Slovačkoj na ''MOL areni'' protiv Dunajske Strede u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Crno-beli u revanš ulaze sa prednošću od 1:0 posle pobede u prvom meču odigranom u Beogradu.

Tim Aleksandra Stanojevića odigrao je odlično u prvom meču i propsustio brojne prilike da ostvari ubedljiviju pobedu, a možda čak već tada reši pitanje prolaska u narednu rundu. Crno-beli beli su u Slovačku otputovali bez Sejdbue Sume koji je navodno tužio klub zbog neisplaćenih zarada.

Može se slobodno reći da je Dunajska Streda dobro prošla u Beogradu u rezultatskom smislu, ali nema sumnje da će slovački predstavnik sigurno biti znatno drugačiji protivnik pred domaćim navijačima, pa crno-beli treba da zadrže dozu opreza iako su nesumnjivo kvalitetniji tim.

90+3. minut
Kraj meča, Partizan se plasirao u treće kolo kvalifikacija.
85. minut
Balić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.
80. minut
0:2!!! Rikardo duplira prednost Partizana. Stigla je kazna domaćina za preomašen penal. Zdjelar je pronašao Rikarda na petercu koji spoljnom matirao Jedličku.
78. minut
Popović brani penal. Prethodno je Saničanin skrivio jedanaesterac, ali je Popović pročitao Balićev šut sa bele tačke.
71. minut
Izmena i u Partizanu, Šćekić je zamenio Jojića.
70. minut
Izmena kod domaćina, umesto Ndžaija ušao je Mumu.
69. minut
Odličan udarac Šefera, ali je lopta zakačila Saničanina i otišla tik preko gola. Imao je Šefer još jednu odlčinu priliku posle kornera, ali je pogodio stativu, da bi potom i Taivo propustio dobru šansu.
61. minut
Dvostruke izmena u Partizanu. Iz igre su izašli Natho i Marković, a zamenili su ih Holender i Jović.
57. minut
Drugia izmenu u Dunajskoj Stredi, izašao je Zuberi, a ušao Taivo u igru.
55. minut
Za sada mirno u nastavku, nema prilika.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Izmena kod domaćina, ušao je Balić, a izašao je Nebila.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
45+1. minut
Velika šansa za Rikarda na asistenciju Natha, ali je Rikardo pogodio stativu.
33. minut
Pokušao je Beskorovaini glavom, ali je bio neprecizan.
26. minut
Odlična prilka za domaćina, Šarani je bio oči u oči sa golmanom Partizana, ali je Popović uspeo da odlično interveniše.
20. minut
0:1!!! Vode crno-beli. Odlična prilika za Partizan posle kornera, Saničnin je pokušao glavom, ali je Jedlička odbranio, da bi posle još jednog kornera Pantić sa 16 metara savladao Jedličku na asistenciju Natha.
10. minut
Nema mnogo uzbuđenja na meču, posle prilike za domaćina.
3. minut
Prva prilika za domaćina, Vera je oštro šutirao, mada je izgledalo da želi da centrira, ali je Popović dobro intervenisao.