Benčićeva obezbedila medalju u Tokiju

Belinda Benčić će se boriti za zlatnu medalju na olimpijskom turniru u Tokiju.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Teniserka iz Švajcarske je u polufinalu pobedila Jelenu Ribakinu iz Kazahstana, 7:6 (2), 4:6, 6:3.

Bila je to velika borba dve teniserke u kojem je 12. igračica sveta slavila posle 166 minuta igre.

Imala je više nereva u samom finišu, kada se odlučivalo i igraće u velikom finalu sa boljom iz meča Svitolina Monfis - Vondrušova.

U prvom setu, obe igračice su načinile po dva brejka, pa je taj-brejk doneo rešenje ko će osvojiti set.

Benčićeva je povela sa 6:1, izgubila je potom poen, ali je zatvorila set rezultatom 7:2.

U drugom, Ribakina je uzvratila, iako je Belinda imala brejk i vođstvo od 2:0.

Kazahstanka je napravila brejk u sedmom gemu u to joj je bilo dovoljno za izjednačenje.

U setu odluke, nastavile su sa brejkovima, onaj ključni na 4:3 napravila je Benčićeva, povela sa 5:3 i potom iskoristila prvu meč loptu u devetom gemu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.