ODBOJKAŠICE OBEZBEDILE ČETVRTFINALE: Srpkinje deklasirale Keniju i nastavile niz pobeda

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Odbojkašice Srbije, aktuelne olimpijske vicešampionke, obezbedile su plasman u četvrtfinale.

Srpskinje su u 3. kolu A grupe savladale Keniju sa 3:0, po setovima 25:21, 25:11, 25:20 i tako obezbedile prolaz u narednu fazu dva kola pre kraja. Srpkinje su trenutno na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom iz tri meča. Aktuelne svetske i evropske prvakinje za dva dana igraju protiv Brazila za prvo mesto u grupi i nešto lakši četvrtfinalni meč.

Srbija je silovito ušla u meč i već u uvodu prvog seta povela sa 6:1. Stečenu razliku naš tim je održavao bez većih poteškoća i posle 25 minuta poveo u setovima.

I drugi set je u početku ličio na prvi. Vrlo brzo je naš tim poveo sa 4:1, a zatim i sa 12:4. Kenija se predala u nastavku, pa je posle 22 minuta Srbija dobila i drugi set.

I na startu utakmice selektor Zoran Terzić je kombinovao tim, verovatno isprobavao neke taktičke zamisli pred meč sa Brazilom, ujedno i odmarao neke od startera.

U trećem setu je odmarao sve nosioce igre, a priliku su dobile igračice sa manjom minutažom.

Kenija se dobro držala u uvodu seta, ali je pri rezultatu 10:10 naš tim počeo da pravi razliku. U finišu seta Srbija je održavala sigurnu prednost. Posao u ovom setu je završen posle 26 minuta.

Brankica Mihajlović je upisala 17 poena, po 9 Ana Bjelica, Maja Aleksić i Tijana Bošković, a osam Bianka Buša.

Kurir sport

TOK MEČA

3. SET

Selektor Zoran Terzić mirno sedi na klupi i to je možda najbolja slika dešavanja na terenu.

Terzić odmara nosioce igre, nema Maje Ognjenović, Milene Rašić i Tijane Bošković.

Srbija nema dostojnog rivala danas. Kenija samo na momente pravi probleme našem timu.

Posle rezultata 10:10 Srbija je počela da pravi razliku i za 26 minuta rešila i ovaj set u svoju korist.

2. SET

Kao i u prvom setu, i sada naš tim od starta kreće silovito. Srbija je povela sa 4:1, ubrzo stigla i do 12:5. Neravnopravna borba u "Ariake" areni.

Srbija hita ka ubedljivom trijumfu, za 22 minuta dobija drugi set sa 25:11.

1. SET

Silovit start Srbije. Srpkinje su povele sa 6:1. Terzić je malo izmešao karte na startu i pružio priliku igračicama sa manjom minutažom u uvodnim utakmicama. Očigledno je da isprobava neke taktičke zamisli za duel protiv Brazila koji će odlučiti o prvom mestu u grupi A.

To nije omelo naš tim da relativno lako dobije prvi set. Aleksić je upisala šest poena, Bošković i Rašić po pet poena, a Mihajlović i Buša po tri.

Meč su počeke Buša, Rašić, Ognjenović, Mihajlović, Aleksić i Bošković, uz libera Popović.

Bjanka Buša, odbojkašice, Tokio 2020

Naše devojke su favoriti na ovom meču i sve sem ubeldjive pobede Srbije bilo bi veliko iznenađenje.

Srbija nakon dva kola ima maksimalan učinak u grupi A. U prvom kolu savladale su Dominikansku Republiku, a u drugom su bile bolje od domaćina Japana.

S druge strane, Kenija nije osetila slast pobede na ovom turniru.

Srbija bi trijumfom na ovom meču overila plasman u četvrtfinale.