Domaći fudbal

STANKOVIĆ VIŠE NEGO JASAN: ‘Naš cilj je prolaz!’

Objavljeno: 27.07.21 u 15:54

Pred meč sa Kairatom za medije je govorio šef stručnog štaba Crvene zvezde, Dejan Stanković!

Zvezda ima težak posao, jer je Kairat dobio prvi duel rezultatom 2:1, ipak, sada se igra na ‘Marakani’.

‘Ako Zvezda bude na nivou koji se očekuje od nje ne bi trebalo da bude problema. Izvukli smo stvari koje nisu funkiconisale, sigurno se neće ponavljati. Prošle godine kada smo igrali kvalifikacije za Ligu šampiona, priželjkivao sam taj revanš pošto su tada bile jedne utakmice i nije moglo da bude popravnog. Sada imamo tu šansu da ispravimo te sitnice i greške koje smo napravili u Kazahstanu.’

Dejan Stankovic Kairat – Crvena Zvezda foto: Nikola Mitic/STARSPORT

O potencijalnom sastavu, rekao je:

‘Vi ste tu da licitirate, a na meni je da odaberem. Što se tiče rivala, Zvezda uvek igra protiv bunkera, nekada to bude lakše, nekad teže. Jedan raniji gol dosta toga može da reši, jedan prekid može dosta toga da reši. Radimo dosta na prekidu, koji nam je prošle godine bio jedno od glavnih oružja. U nekim takvim utakmicama gde su naši igrači dosta dobro čuvani, duplirani, triplirani, a protivnik ima ogromnu želju da se dokaže. Bili smo dominantni prošle sezone i sada bi svi da pruže nešto više protiv nas. Prema mom mišljenju, naših 85 odsto utakmica sa sve Evropom ćemo igrati protiv bunkera.’

Očekivanja od Kairata su više nego jasna.

‘Zavisiće dosta od nas da li će se Kairat povući ili će hrabro, kao što je to bilo u prošloj utakmici, izaći na nas. Moramo da ih što više udaljimo od gora. Aut je njihovo jako oružje, možda zvuči glupo, ali tako je. Ubacuju loptu u pet metara i sa mnogo igrača napadaju na taj način.’

Diony Lois Pablo Kairat – Crvena Zvezda foto: Nikola Mitic/STARSPORT

Što se tiče zdravstvenog stanja ekipe..

‘Svi su zdravi, rekao sam vam i pred Lučane da je Gajiću ispalo rame, a Katai je dobio dosta batina protiv Lučana, no oporavio se. Neće biti revolucija, ne znam zašto bi bilo. Pavkov je tada bio to rešenje zbog mnogih stvari i neće biti revolucija u timu. Crvena zvezda je jednako rezultat i kada je on tu, sve se drugačije gleda. Svega smo svesni i ovo je jedna karika u lancu utakmica koje nas očekuju ove sezone.’

‘Bilo bi značajno da se malo okrene u smislu toga da najvažnije utakmice, koje život znače, igraš na početku sezone, umesto na kraju. No, sistem je takav kakav je za nas. Iz svega ulaziš u zahtevan ritam – to mora! Umesto da se boriš za sve na kraju, za sve se boriš u početku i imaš mnogo toga da izgubiš.’

Aleksandar Dragovic Kairat – Crvena Zvezda foto: Nikola Mitic/STARSPORT

O nešto ‘sporijem’ startu u domaćem prvenstvu..

‘Ne znam ko je još dobio titule ili izgubio titule u julu i avgustu. Jedno poluvreme može da se zalomi, ali svi smo mi zvezdaši, to ne sme da se zaboravi.’

Navijači su nezadovoljni učinkom Dionija, koji za sada nije ništa pokazao.

‘Dioni je odigrao planiranih 70 minuta protiv Lučana i 40 u Alamatiju. On polako sustiže formu. Radi dobro i trudi se da ih sustigne što se tiče forme. Svi imaju snage da trče ne samo 90, već 120 minuta.’

Crvenu zvezdu će na meču sa Kairatom podržavati deca, jer za ‘starije’ važi suspenzija koju su ‘zaradili’ protiv Milana.

‘Drago mi je što će deca biti tu i što ćemo imati njihovu energiju. Iako bi naravno, 50.000 navijača dobrodošlo, drago mi je što su baš oni tu.’