27. jul  2021. 01.51  →  10.00 | Izvor: Tanjug, RTS

Vaterpolisti Srbije ubedljivi i razigrani protiv Kazahstana

TOKIO -

Vaterpolisti Srbije savladali su Kazahstan sa 19:5 u meču drugog kola grupne faze olimpijskog turnira u Tokiju.

Vaterpolisti Srbije zabeležili su prvu pobedu u Tokiju.

vaterpolo5

Posle poraza od Španije, "delfini" su istakli da je potrebna pobeda nad Kazahstanom kako bi se uigrali i podizali formu za četvrtfinale, i to su danas učinili.

Kazahstan je počeo borbeno i držali su se dobro u prvoj četvrtini, koju je Srbija dobila rezultatom 4:2.

"Delfini" su bili bolji i u drugoj četvrtini, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 7:3.

U nastavku meča, reprezentativci Srbije su se potpuno raspucali, pa su pred početak poslednje četvrtine imali prednost 13:5.

I poslednja četvrtina donela je lepu igru i mnogo golova, pa je Srbija na kraju došla do ubedljivog trijumfa - 20:5.

Duško Pijetlović bio je najefikasniji sa četiri gola, Strahinja Rašović postigao je tri, a Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Dušan Mandić po dva.

Srpski tim naredni meč igra u četvrtak, od 12.50, protiv Australije.

Prlainović i Rašović: Australija je sad najvažnija

Najlakša utakmica na turniru, sigurno. Nismo se mnogo istrošili, to je dobro. Posle početnog poraza od Španije, dobro nam je došlo da upišemo prvu pobedu, izjavio je srpski vaterpolista Andrija Prlainović, nakon pobede protiv Kazahstana (19:5) u drugom kolu olimpijskog turnira.

"Odmah počinjemo da razmišljamo o Australiji. To je najbitnija utakmica za nas.

Dobra su ekipa, često s njima igramo teške utakmice. Istina je da uvek i pobeđujemo, nadam se da cbe tako biti i prekosutra. Videćemo ih protiv Hrvatske. Protiv Crne Gore su imali sjajno otvaranje, ali su posle pal. Već u trećem kolu imamo utakmicu u kojoj moramo da pobedimo", istako je Prlainović.

Trostruki strelac protiv Kazahstana Strahinja Rašović istakao je da je pobeda bitna, pre svega psihološki.

"Da se malo psihički podignemo i spremimo za naredne utakmice. Uz svo poštovanje, Kazahstan nije realna slika, ali dobro je da smo imali priliku da probamo neke taktičke stvari. Ovaj meč zaboravljamo, kao što smo zaboravili i prvi,. Okrećemo se Australiji, jednom od ključnih mečeva z prolazak u četvrtfinale", rekao je Rašović.