Istorijski bod za Kolubaru, Radnik izvukao remi s igračem manje

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.07.21. | 21:09

U Lazarevcu nezadovoljni...

Prvi, istorijski superligaški bod za Kolubaru, ali u Lazarevcu ne mogu da budu zadovoljni. Radnik nosi pola plena u Surdulicu (1:1) zahvaljujući izjednačujućem pogotku Nikole Radmanovca 16 minuta pre kraja, u trenucima dok je imao igrača manje u polju. Gosti su ostali bez Mihaila Oreščanina u 54. minutu, a sve nakon naivnog prekršaja na sredini terena za drugi žuti karton. Sve je bilo na strani domaćina u tim trenucima, međutim smušena reakcija prilikom izmene i loše preuzimanje na prekidu nakon kornera skupo je koštalo Rudare.

Lazarevčani su odlično ušli u utakmicu. Posle greške Ranka Jokića vezista Marko Vučetić je doneo prednost novom superligašu. Gađao je sa 17-18 metara, lopta je "propala" i prevarila Stefana Ranđelovića koji ju je imao na ruci.

Izabrane vesti

Kontrolisala je Kolubara meč, imala više od igre, bolje prilike, međutim do drugog gola nije mogla. Kako je utakmica odmicala Radnik je bivao sve bolji. Stabilizovao se i opasnije pretio. Golman domaćina Dušan Puletić nije se proslavio u Kruševcu. Očekivalo čak da bi Dejan Đurđević mogao da ga ostavi na klupi, ali nije to učinio i - nije pogrešio.

Puletić je u u 69. minutu skinuo zicer Urošu Milovanoviću, da bi u naredna dva napada upisao još dve dobre odbrane.

Lazarevčane nije "oborio" izjednačujući pogodak Radnika. Nastavili su Đurđevićevi momci da napadaju, da pritiskaju, ali uzalud.

Najbliži drugom golu i pobedi bili su u 77. minutu posle udarca Nemanje Nikolića sa distance. Lopta je završila na prečki.