Olimpizam

Nedelja, 25.07.2021.

10:30

Vaterpolisti Srbije izgubili na startu od Španije

Vaterpolisti Srbije porazom su započeli takmičenje u B grupi na olimpijskom turniru.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Osvajači zlata iz Rija 2016. izgubili su u meču sa Španijom 13:12 (3:3, 3:5, 3:2, 3:3).

Vicešampioni sveta su igrali sigurno tokom celog meča i na kraju su stigli do veoma važne pobede.

Meč je počeo bolje za Špance, dobili su nekoliko napada u kojima su imali igrača, pa čak i dva više, što su dobro koristili.

Uspevali su tokom prve četvrtine da vode, ali je naš tim uvek uspevao da ih pristigne i izjednači, pa je posle prvih osam minuta bilo nerešeno, 3:3.

Izabranici Dejana Savića uspeli su sredinom druge četvrtine prvi put da povedu i to sa 5:4 kada je Đorđe Lazić postigao gol, a VAR ga potvrdio.

Imali smo i 6:5 golom Filipovića, ali je došlo do pada koncentracije u poslednja dva minuta.

Španci su postigli tri gola, onaj poslednji u poslednjem sekundu prvog poluvremena, pa su na odmor otišli sa prednošću od 8:6.

Neizvesno je bilo i u nastavku, igrao se gol za gol, ali je Španija ponovo uspela da na kraju treće četvrtine sačuva prednost i u poslednjih osam minuta uđe sa golom viška, 9:10.

Lazić je izjednačio na 10:10, ali su Španci opet uspeli da se odlepe, na četiri minuta pre kraja preko Munariza stigli su ponovo do dva gola prednosti (10:12).

Usledio je dramatičan finiš u kojem smo na 37 sekundi imali gol zaostatka (12:13).

Neoprezno smo izgubili loptu, Španci su zadržali loptu i sačuvali pobedu.

U timu Srbije po dva gola postigli su Lazić, Jakšić, Pijetlović i Filipović, dok je kod Španije najefikasniji bilo Alberto Munjariz sa četiri gola.

Sve detalje sa meča Srbija - Španija mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.