Dalasov vunderkind razbio Galaksi: Pepi het-trikom ispisao istoriju MLS (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.07.21. | 04:46

Tinejdžer potpisao trijumf domaćina (4:0)

Ubedljivom pobedom nad Los Anđeles Galaksijem (4:0) Dalas je prekinuo niz od tri poraza i nakon mesec dana osetio slast trijumfa.

Raspoloženi domaćin do celog plena je stigao prilično rutinski, na krilima trostrukog strelca Rikarda Pepija. Izuzetno talentovani napadač rođen 2003. godine demonstrirao je na najbolji mogući način zašto ga smatraju za budućnost fudbala u Sjedinjenim Američkim Državama, a mrežu rivala načeo je u 27. minutu na asistenciju Rikaurtea. Centarfor Dalasa u prvom planu se našao i u 44. minutu kada je udvostručio prednost, dok je već u 50. minutu stigao do het-trika kojim je razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

Izabrane vesti

Postigavši het-trik sa 18 godina i 196 dana Pepi je postao najmlađi igrač kojem je to pošlo od ruke, oborivši rekord Kekute Maneha iz 2013. godine (strelac tri gola sa 18 godina i 283 dana).

Tačku na susret dva minuta pre kraja stavio je Obrijan pogotkom na asistenciju Čea, te je Galaksi pretrpeo drugi poraz u tri kola i tako nastavio da prosipa bodove u trci za Sijetlom i Kanzasom.

Nakon 15 odigranih duela Dalas ima tri pobede, pet remija i sedam poraza, dok je Los Anđeles slavio u osam utakmica, uz jedan remi.