Ćorci u Buenos Ajresu: Boki samo bod u gradskom derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.07.21. | 03:41

Mirne mreže u duelu Banfilda i Boke Juniors

Banfild i Boka Juniors odigrali su nerešeno u susretu 2. kola šampionata Argentine, a utakmica je, uprkos brojnim uzbuđenjima, završena mirnih mreža (0:0).

Oba tima od početka susreta nagovestila su ambiciju da odnesu čitav plen, a prvu priluku na susretu imala je Boka, preko Montesa koji je oprobao već u 5. minutu, ali je bio neprecizan sa ivice šesnaesterca. Odgovor Banfilda čekao se devet minuta i režirao ga je Galopo udarcem glavom posle centaršuta sa desnog boka, međutim Alastra je bio na mestu.

Izabrane vesti

Realizaciju cilja gostiju vidno motivisanih da dođu do tri boda otežala je povreda Almirona posle samo pola sata igre. Napadač je osetio bol u nozi usled istegnuća prilikom pokušaja da stigne do jedne od lopti, te je već u 31. minutu prinudno izmenjen.

Peh koji je zadesio Boku nije se odrazio na igru te je Vega imao fenomenalnu priliku da u završnici prvog dela igre slomi otpor domačina, ali je gađao pored gola.

Niz prilika oba tima nastavlio se i u drugom poluvremenu, a najbolje nisu materijalizovali Bodenser u 58. minutu za Boku i Kuero u 69. za Banfild, te su rivali u Buenos Ajresu morali da se zadovolje sa po bodom.

Oba tima posle dva kola imaju učinak od po dva remija, te će potragu za prvim trijumfom nastaviti u narednom kolu, Boka protiv San Lorenca, a Banfild u gostima Unionu.