KRALJICE NAPADAJU ZLATO! Srbija u finalu, Belgija posle drame pala! Sledi novi epski duel sa Francuskom VIDEO

evropsko prvenstvo

Košarka -

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Belgiju 74:73 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva, gde je u nedelju od 21 sat čeka Francuska, koja je bila bolja od Belorusije 73:61.

Najbolja u pobedničkom timu bila je Sonja Vasić sa 16 poena i osam skokova, Aleksandra Crvendakić je ubacila 15, dok je Džuli Aleman sa 18 poena bila najbolja kod Belgijanki.

Košarkašice Srbije otvorile su meč serijom 11:2, odlično su zatvorile Belgijanke i u jednom trenutku imale su i plus 11, a odlična u ovom delu igre bila je Crvendakićeva.

U finišu deonice Belgija se probudila, a već u nastavku meča počele su da ulaze u pravi ritam i brzo su došle do izjednačenja.

Odličnom igrom Alemanove, Belgija je u drugo poluvreme uspela da uđe sa plus četiri.

Nastavak je doneo veliku borbu i rezultatsku klackalicu, Belgija je vodila, Srbija je išla u korak sa rivalom.

U poslednjoj deonici srpske košarkašicd su bolje krenule, ali se Belgijanke nisu predavale.

U poslednjem minutu Srbija imala višak od četiri poena, kada je Sonja Vasić pogodila za 69:65.

Belgijanke su sa slododnih bacanja smanjile na dva poena zaostaka, vršile su presing i usledila je penal završanica.

Srbija je opet došla do plus četiri, Belgija pogodila za tri na 1,6 sekunde za 74:73, Srpkinje su loše izbacile loptu i poslednji šut su imale rivalke, ali pogodak nije priznat, jer je vreme isteklo.

Četvrta četvrtina

40. minut 74:73 - Kraj u finalu smo

40. minut 74:73 - Trojka Belgije sa istekom vremena! Ne važi!

40. minut 74:73 - Trojka Belgije, 1, 6 sekundi

40. minut 74:70 - Bruks za finaleeeeeeeee

40. minut 72:70 - Samo jedno bacannje je pogođeno

40. minut 72:69 - Faul Bruks 7,9 do kraja

40. minut 72:69 - Jovanović je pogodila jedno bacanje

40. minut 71:69 - Pogađa Liskens

40. minut 71:67 - Nevena Jovanović pogađa oba bacanja, još 20.1 sekunda

40. minut 69:67 - Dva poena sa penala za Belgiju, 23, 9 sekundi do kraja

40. minut 69:65 - 32 sekunda su do kraja u hali se čuje Marš na Drinu!

40. minut 69:65 - Naša lopta, faul u napadu

39. minut 69:65 - Sonja Vasić

38. miut 67:65 - Meaeman preko Bruks

38. minut 67:63 - Skok šut Amderson

37. minut 65:63 - Odbranili smo se!

36. minut 65:63 - Lepo Tina Krajišnik, devet poena ima

35. minut 63:63 - Meseman je precizna

35. minut 63:61 - Trojka Nevene Jovanović

34. minut 60:59 - Sonja Vasić, kada treba

33. minut 58:59 - Igra se u mini serijama

32. minut 58:55 - Lepa akcija i zicer Vasić

31. minut 56:55 - Maja Škorić! Opet vodimo, posle serije 6:0

30. minut 54:55 - Lep rpodor Vasić!

30. minut 52:55 - Prvi poeni za Bruks! Fali nam mnogo

29. minut 50:51 - Trojka Jovanović!

28. minut 47:51 - Prvi poeni Eme Meseman

27. minut 47:49 - Crvendakić je pogodila

26. minut 45:47 - Šut Belgijanki je skoro perfektan iz njega crpe samopouzdanje

25. minut 45:44 - Bravo! Četiri vezana poena Krajišnik

25. minut 41:44 - Trojka Aleman, moramo je zaustaviti

25. minut 41:41 - Sjajan floter Anderson

24. minut 39:41 - Vasić posle skoka u napadu

22. minut 36:41 - Aleman ima već 15 poena

22. minut 36:37 - Ćetiri vezana poena Anderson

21. minut 34:32 - Pogađa Anderson iz kontre

Srbija, Belgija

20. minut 32:36 - Gotovo je prvo poluvreme

19. minut 32:36 - Aleman nam pravi mnogo problema

18. minut 32:31 - TOOOOOOOO! Trojka Čađo

17. minut 29:31 - Belgija posle prvog minuta prvi put vodi, a Marina traži minut odmora

15. minut 29:29 - Aleman pogađa trojku za prvo izjednačenje

Košarkašice Srbije

13. minut 29:24 - Vasić je precizna

12. minut 27:24 - Ana sigurna sa penala

12. minut 25:24 - Malo po malo Belgija se šutem vraća u meč

11. minut 25:20 - Lep potez Dabović

11. minut 23:20 - Belgija je pogodila 4 trojke iz osam pokušaja

Druga četvrtina

10. minut 23:17 - Ana Dabović je pogodila oba bacanja

10. minut 21:17 - Belgijanke se trojkama vraćaju

9. minut 21:14 - Dve vezane trojke za Belgijanke

9. minut 21:11 - Prodoe i polaganje Butulije

8. minut 19:11 - Trojka za Belgiju

7. minut 18:8 - Crvendakić pogađa trojku sa faulom! Igra savršeno do sada

6. minut 15:6 - Lep okret i poeni Tine Krajišnik

5. minut 13:4 - Belgijanke prekidaju našu seriju od 13:0

4. minut 13:2 - Srbija prvi put ima dvocifrenu prednost

4. minut 11:2 - Opet Sonja pogađa

3. minut 9:2 - Crvendakić ima već 7 poena

2. minut 7:2 - Crvendakić pecizna sa visokog posta, odbrana je odlična

2. minut 5:2 - Prvi poeni Sonje Vasić

1. minut 3:2 - Aleksandra Crvendakić pogađa uz faul, a zatim je precizna i sa bacanja

Prva četvrtina

Izabranice selektorke Marine Maljković odigrale su do sada dobar turnir koji su krunisale trijumfom nad domaćinom Španijom u četvrtfinalu.

Selektorka je izjavila da će se duel sa Španijom pamtiti doveka, ali je najavila i borbu za medalju.

"Znamo za šta smo došli i šta je naš cilj. Idemo na medalju! U polufinalu nas čeka Belgija, još jedna velika ekipa...", istakla je Maljkovićeva.

Kapitenka Jelena Bruks svesna je da će protiv Belgijanki biti veoma teško.

"Znamo protiv koga igramo, biće izuzetno teško. Moramo da verujemo u sebe i ono što mi radimo. Ovo je jedna polufinalna utakmica, ogroman je uspeh što smo opet među četiri. Daćemo sve od sebe, jer jedna je utakmica. Obe ekipe žele da budu u finalu. Imamo još dan i po da se spremimo, ako ispoštujemo sve što Marina i stručni štab od nas traže, mislim da ćemo slaviti na kraju utakmice", rekla je Jelena Bruks.

Maja Škorić kaže da je istorijska pobeda protiv Španije u četvrtfinalu zaboravljena i da je sav fokus usmeren na pripremu za naredni meč.

"Svi želimo pobedu, zato smo se spremali i došli. Pristupićemo maksimalno ozbiljno onome što nas čeka. Emocije su se slegle posle prethodne utakmice, sada je vreme da se u potpunosti fokusiramo na ono što dolazi. Imamo ozbiljan zadatak pred nama. Respektujemo ekipu koja ima odličnu timsku atmosferu, igru i vrhunske individualce. Treba još da radimo i da ovoj utakmici pristupimo na najbolji mogući način", poručila je Škorićeva.

U u prvom polufinalu Francuska je sa 73:61 savladala Belorusiju.