Читај ми!

Paragvaj nadigrao Čile za plasman u četvrtfinale Kopa Amerika

Fudbaleri Paragvaja savladali su reprezentaciju Čilea sa 2:0 u četvrtom kolu grupne faze grupe A i izborili plasman u četvrtfinale Kopa Amerika.

Paragvajci su dobro počeli meč i poveli u 33. minutu pogotkom Samudija koji je posle odličnog centaršuta fudbalera Njukasla Migela Almirona glavom smestio loptu u mrežu Ćilea za vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu Čileanci su uspeli da pruže ravnopravan otpor uz nekoliko dobrih šansi za izjednačenje, sve do 53 kada je Gari Medel oborio Gonsalesa u kaznenom prostoru a sudija dosudio jedanaesterac za Paragvaj.

Siguran izvođač sa bele tačke bio je Gari Medel za konačnih 2:0 i plasman Paragvaja na drugo mesto grupe A koje ih vodi u nokaut fazu Kopa Amerika.