Paragvaj u četvrtfinalu Kopa Amerike: Almiron potpisao prvi poraz Lasartea na klupi Čilea (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.06.21. | 04:06

Bolivija i teoretski izgubila šansu za plasman u narednu fazu

Na krilima Migela Almirona koji je zabeležio gol i asistenciju Paragvaj je savladao Čile 2:0 i potvrdio mesto u plej ofu Kopa Amerike.

Drugom pobedom u tri kola Paragvaj je bezbedio mesto među osam najboljih, a iz Grupe A u narednu fazu plasirali su se i Argentina, Čile i Urugvaj, dok je Bolivija završila takmičenje kao poslednja.

Izabrane vesti

Sa druge strane, Čile je rasterećeno ušao u susret što je uticalo da pretrpi prvi poraz od dolaska Martina Lasartea na selektorsku klupu.

Paragvaj je do vođstva stigao u 33. minutu kada je Samudio materijalizovao centaršut Almirona i matirao Klaudija Brava.

Želeći da neutrališe zaostatak Čile je bolje i agilnije otvorio drugo poluvreme, ali je spušteni gard skupo platio u 58. minutu kada je Almiron udvostručio vođstvo i nagovestio epilog.

Nekoliko šansi na pobe strane do kraja susreta nije bilo dovoljno da donese promenu rezultata te je Paragvaj stigao do šest bodova iz tri utakmice, dok je Čile na pet bodova iz četiri susreta.

U narednom kolu Paragvaj igra protiv Urugvaja, a Bolivija protiv Argentine, dok je Čile slobodan.