DANSKA TRIJUMFOVALA ZA ERIKSENA: Domaćini RAZBILI Ruse i plasirali se u osminu finala! Zbornaja ide kući, Finska se nada!

euro 2020

Fudbal -

Fudbaleri Belgije i Danske plasirali su se večeras u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon što su savladale Finsku, odnosno Rusiju u poslednjim mečevima Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Belgija je pobedila Finsku sa 2:0, i tako obezbedila prvo mesto u Grupi A sa maksimalnim učinkom.

Belgija je povela autogolom golmana Finske Lukasa Hradeckog u 74. minutu, a pobedu Belgije je potvrdio Romelu Lukaku golom u 81. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea.

Danska je savladala Rusiju sa 4:1, i zauzela drugo mesto u grupi sa tri boda.

Tri boda su upisali i Finska i Rusija ali je Danska u tom truglu sa najboljom gol razlikom.

Povela je Danska u 38. minutu golom Mikela Damsgora. On je primio loptu na 20 metara od gola, precizno šutirao i pogodio desni ugao gola Rusije.

Danska je do drugog gola stigla posle ogromne greške odbrane ruske selekcije, Kudrašjov je želeo da vrati loptu golmanu Safonovu, ali je to loše uradio, loptu je presekao Jusuf Polsen i lako pogodio meržu u 60. minutu.

Rusija je smanjila rezultat u 69. minutu golom Artura Dzjube iz penala.

Danska je rešila pitanje pobednika u 80. minutu evrogolom Andreasa Krinstensena sa 25 metara, a samo minut kasnije Joakim Mele je pogodio četvrti gol i ubedljivu pobedu Danske.

Treće mesto je pripalo selekciji Finske, koje će morati da sačeka rasplet u ostalim grupama, kako bi eventualno se našla medju četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Rusija je sa tri boda ali i najlošijom gol razlikom u grupi zauzela četvrto mesto i završila učešće na Evropskom prvenstvu.

1 / 4 Foto: AP / Hannah Mckay

TOK MEČEVA:

DANSKA- RUSIJA 4:1

BELGIJA -FINSKA 2:0

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmice su završene. Belgija je prva u grupi sa maksimalnih devet bodova, dok je u krugu timova po3 boda najbolja Danska zbog gol razlike. Finska će kao treća sa gol razlikom -2 morati da sačeka rasplet u ostalim grupama, a Rusija je završila takmičenje.

82. minut - GOOL, Mehle potvrđuje pobedu Danaca, katastrofa Rusa

81. minut - GOOL , Lukaku rešava sve dileme, Belgija vodi 2:0 protiv autsajdera Finske

80 minut - GOOL, Danska postiže i treći gol, Kristensen je strelac, Danci su blizu osmine finala

76 . minut - GOOL Belgija je konačno povela , i to na bizaran način, nakon udarca Vermelena glavom, lopta je pogodila stativu, a potom se od golmana Hradeckog odbila u mrežu

69. minut - GOOL, Rusija je smanjila u Kopehagenu, Džuba sa penala, vraća "zbornaju" u igru

65. minut - Poništen je gol Lukakua nakon VAR intervencije

58. minut - GOOL, Danska vodi 2:0, neverovatna greška Kudrjašova, poklon koristi Poulsen, i lako matira Safonova

46. minut- Susreti su nastavljeni

AZAR

PRVO POLUVREME:

45. minut - Okončana su prva poluvremena na utakmicama u Kopenhagenu i Sankt Peterburgu

38. minut - GOOL, Danska je povela u Kopenhagenu protiv Rusije, strelac Damsgard

36. minut - Lukaku je promašio sjajnu šansu na utakmici između Belgije i Finske nakon centaršuta De Brujnea

18. minut - Majstorija ruskog igrača Aleksandra Golovina. On je krenuo sa pola terena u dribling, nadmudrio tri rivala, ušao u kazneni prostor, gađao dalji ugao po zemlji, ali je Šmajhel sjajno odbranio nogom.

1. minut - Utakmice su počele

Danska

SASTAVI EKIPA:

DANSKA: Šmajhel - Kristensen, Kjer, Vestergor - Vas, Hojbjerg, Dilejni, Mele - Brajtvajt, Poulsen, Damsgard

RUSIJA: Safonov - Divejev, Džikija, Kudrijašov - Fernandeš, Ozdojev, Zobnin, Kuzjajev - Al. Mirančuk, Golovin - Dzjuba

Stadion: Parken (Kopenhagen)

Sudija: Klemon Turpan (Francuska

BELGIJA: Kurtoa - Bojata, Denajer, Vermalen - Trosar, De Brujne, Vitsel, Čadli - Doku, Lukaku, E. Azar

FINSKA: Hradecki - Raitala, Toivio, Arajuri, O'Šonesi, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Puki

Stadion: Gasprom arena (Sankt Peterburg)

Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Nakon dva odigrana kola Belgija ima maksimalnih šest bodova i jedina je obezbedila plasman u osminu finala.

Rusija i Finska imaju 3 boda, dok su Danci još uvek bez bodova, ali sa vrlo reqalnimn šansama da završe čak i kao drugi u grupi ako savladaju Ruse, a Finci prema očekivanju izgube od Belgije.

Mnogo je kalkulacija pa treba sačekati kraj mečeva.