VIKINZI SA KREČA DO OSMINE FINALA: Švedska u finišu savladala Slovačku i izborila plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva!

EURO 2020

Fudbal -

Fudbaleri Švedske savladali su Slovačku sa 1:0 u meču 2. kola Grupe E na Evropskom prvenstvu.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih prilika na obe strane, da bi u nastavku meča, u 76. minutu penal nad švedskim fudbalerom Aleksanderom Isakom napravio golman Slovačke Martin Dubravka.

Precizan sa "bele tačke" minut kasnije bio je Emil Forsberg, koji je tim golom doneo Švedskoj prvu pobedu na prvenstvu.

Na tabeli Grupe E posle dva odigrana kola Švedska ima četiri boda i nalazi se na prvom mestu, druga je Slovačka sa tri, dok Španija sa jednim bodom i Poljska bez bodova imaju utakmicu manje.

Španija i Poljska svoj meč drugog kola igraće u subotu od 21.00, u Sevilji.

U poslednjem kolu Grupe E sastaju se Švedska i Poljska, odnosno Španija i Slovačka.

Plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva izboriće dve prvoplasirane selekcije, kao i četiri najbolje rangirane trećeplasirane reprezentacije iz šest grupa.

1 / 3 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

2. poluvreme

90 + 3 minut- Slovaci pokušavaju svim silama, Šveđani se odlično brane

90. minut - Meč je produžen pet minuta

89. minut - Šveđani iskusno troše vreme, čuvaju rezultat koji ih vodi u u osminu finala Evropskog prvenstva.

85. minut - Slovačka pokušava u finišu da dođe do izjednačenja, ali bez pravih prilika

80. minut - Velika šansa za Švedsku, Isak je bio u dobroj situaciji ,umesto da asistira odlučio se za šut koji je izblokiran. Na kraju samo korner.

76. minut - GOOL, 1:0, FORSBERG - Isak je stigao do lopte pre Dubravke i golman Slovačke nije imao izbora, oborio ga je u šesnaestercu Slovačke. Penal za Švedsku, Forsberg ne greši. Nema dileme u odluku nemačkog sudije.

72. minut - Kakva prilika za Isaka! Golman Slovačke brani neodbranjivo!

67. minut - Isak opet u prilici, ali je lopta završila iznad prečke

59. minut - Kakva kontra Šveđana! Dubravka je majstorijom sačuvao mrežu Slovaka! Možda i najbolja odbrana u dosadšnjem delu Eura

58. minut - Hamšik je bio u odličnoj prilici, usledila je čudesna odbrana Olsena, ali se ispostavilo i da je bio ofsajd

52. minut - Dobar napad za Švedsku, Augustinson je uputio centaršut, ali ipak ništa na kraju

50. minut - Konačno! Jedan konkretan udarac na gol! Duda je šutirao - ali preko gola!

49. minut - Obe ekipe nastavljaju u istom, sporom, ritmu

16.00 - Počelo je drugo poluvreme!

Švedska, Slovačka, Juraj Kucka, Emil Forsberg

1. poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

35. minut - Opasno pred golom Švedske! Hamišik je dobio loptu, ali je usledila loša realizacija

27. minut - Potpuno nezanimljiva utakmica za sada! Igra se vrti na centru terena

21. minut - Oprezno sa obe strane

Švedska, Slovačka

14. minut - Za sada Šveđani pokazuju veću inicijativu. Napadaju uglavnom preko Berga i Isaka

10. minut - Bez mnogo uzbuđenja u Sankt Peterburgu

3. minut - Larson je šutirao, ali pravo u golmana Slovačke

2. minut - Šansa za Slovačku, ali se napadač našao u ofsajdu

15.00 - Sudija Danijel Sajbert označio je početka meča!

15.55 - Intorniranje himni u toku...

14.47 - A ima i malo slovačkih navijača

Slovačka, slovački navijači

14.46 - Švedski navijači okupirali Sankt Peterburg

Švedski navijači

SASTAVI

Švedska: Olsen – Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinson – Larson, Olson, Ekdal, Forsberg – Berg, Isak.

Slovačka: Dubravka – Pekarik, Satka, Škrinijar, Hubočan – Kučka, Hrosovski – Koščelnik, Hamšik, Mak – Duda.

Slovačka je u prvom meču šampionata iznenadila Poljsku pobedivši sa 2:1, dok je Švedska igrala bez golova sa Španijom.

Šveđani će u ovom meču svoju šansu tražiti protiv desetkovanih Slovaka kod kojih su potvrđeni slučajevi korona virusa.