ITALIJA JE SPREMNA ZA VELIKA DELA: Azuri dominirali protiv Švajcarske, briljirao Lokateli (VIDEO)

Srbija Danas
Italija
Italija / Izvor: Reuters

Evropo čuvaj se, Manćinijevi puleni deluju zastrašujuće.

Fudbaleri Italije još jednom su pokazali da imaju domet za velika dela. Azuri su na Olimpiku u meč drugog kola grupe "A" savladali reprezentaciju Švajcarske rezultatom 3:0 (1:0), a apsolutni heroj pobedničkog sastava bio je dvostruki strelac Manuel Lokateli.

PREDLOG DANA: Najtraženiji srpski fudbaler u Evropi odigrao humanitarni tiket (FOTO)

EVRO: Velšani uz MNOGO sreće do ubedljive pobede (VIDEO)

JOŠ JEDNA JEZIVA SCENA NA EP: Fernandeš prebačen u bolnicu! Oglasila se reprezentacija Rusije (VIDEO)

Italija - Švajcarska 2:0 (1:0)

Strelac: Lokateli 26. i 52. minut

Stadion: Olimpiko

Sudija: Sergej Karasev (Rusija)

ITALIJA: Donaruma (G) - Di Lorenco, Bonući (K), Kjelini (od 24. minuta Aćerbi), Spinacola - Barela, Žoržinjo, Lokateli - Berardi (od 70. minuta Toloi), Imobile, Insinje (od 69. minuta Kjeza).

ŠVAJCARSKA: Zomer (G) - Elvedi, Šar (od 58. minuta Zuber), Akanđi - Mbabu (od 58. minuta Vidmer), Frojler (od 84. minuta So), Džaka, Rodrigez, Šaćiri (od 76. minuta Vargas) - Seferović (od 46. minuta Gavranović), Embolo.

Vezista Sasuola je briljirao u Rimu, postigao je oba pogotka sa Italijane. Prvi put se velika želja Juventusa u listu strelaca upisala u 26. minutu. Domeniko Berardi je u stilu Mesija prošao sa desne strane i kao na tacni poslužio 23-godišnjeg saigrača.

Azuri su uprkos pogotku nastavili sa napadima, međutim, na drugi gol čekalo se do 52 minuta kada je ponovo zablistao Lokateli. Opalio je Manuel sa 18 metara, Jan Zomer je samo pogledom ispratio loptu.

Konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile u 89. minutu. Napadač Lacija pogodio je mrežu Švajcarske sa 20-tak metara.

Italija se novom, drugom pobedom u grupi "A" i matematički plasirala u drugu fazu Evropskog prvenstva. Sajdžije su ostale na jednom bodu koji su osvojili u meču sa Velsom.

90. minut
Kraj utakmice! Italija - Švajcarska 3:0.
89. minut
GOOOOL! Ćiro Imobile stavlja tačku na utakmicu. Napadač Lacija matirao je Zomera sa 20-tak metara.

83. minut
Tempo igre je značajno opao, Azuri na terenu drže sve pod kontrolom.

73. minut
Kjeza sa 7-8 metara iskosa šutira prilično neprecizno.

64. minut
Donaruma brani udarac Gavranoviću. Dobru priliku je imao napadač Dinamo Zagreba - mladi golman siguran.

52. minut
Kakva GOLČINA Lokatelija! Italija je duplirala prednost pravom bombom veziste Sasuola - 2:0.
45. minut
Kraj prvog poluvremena! Italija - Španija 1:0.

39. minut
Azuri nemaju nameru da stanu. Prete Spinacola, Insinje, Imobile... Švajcarci imaju puno sreće, mogli su da prime bar tri komada.

26. minut
GOOOOL! Berardi je u stilu Mesija prošao sa desne strane i kao na tacni poslužio Lokatelija - 1:0.
24. minut
Aćerbi menja Kjelinija zbog povrede.

18. minut
Insinje je izveo korner, a Kjelini se najbolje snašao u petercu Sajdžija i postigao gol. Međutim, nakon konsultacije sa arbitrima iz VAR sobe pogodak je poništen. Iskusni štoper je igrao rukom.

11. minut
Prva prava prilika na utakmici! Spinacola je prošao po levoj strani kao na treningu i pronašao Imobilea. Napadač Lacija glavom šutira preko prečke.