Fudbal

Utorak, 15.06.2021.

20:40

Ronaldo posle rekorda: Pobeda važnija od svega

Kristijano Ronaldo je sa dva gola protiv Mađarske u pobedi od 3:0 (0:0) postao vlasnik još jednog rekorda.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Golovima u 86. minutu iz penala i u drugom minutu nadoknade, napadač Juventusa stigao je do svog 11. gola na završnim turnirima Euro.

Ovo mu je peti kontinentalni završni turnir u karijeri, prvi je igrao 2004. u svojoj domovini.

Tada je postigao i prvenac protiv Grčke.

Zanimljivo je da je postizao makar po gol na svakom od poslednjih 11 velikih turnira, na Euro i Mundijalima.

Po završetku meča na "Puškaš areni" u Budimpešti, Ronaldo je bio vidno zadovoljan.

"Najvažnija stvar bila je da pobedimo. Bila je to vrlo teška utakmica. Uspeli smo da postignemo tri gola", kaže Kristijano.

On se zahvalio kolegama iz tima bez kojih, kaže, ne bi bilo ni rekorda.

"Zahvalan sam kolegama iz tima što su mi pomogli da postignem ta dva gola i da postanem i igrač utakmice. Važno je bilo ući u takmičenje pobedom i na nama je sada da nastavimo sa pobeđivanjem", zaključio je Ronaldo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.