PRVAK EVROPE SILAN U FINIŠU! Portugal SLOMIO hrabre Mađare: Ronaldo se OBRUKAO, pa postigao DVA gola! VIDEO

euro 2020

Fudbal -

Fudbaleri Portugala savladali su Mađarsku sa 3:0, u prvom meču grupe F na Evropskom prvenstvu.

Dva gola za Portugal na prepunoj Puškaš Areni postigao je Kristijano Ronaldo, u 87. minutu sa penala i u 92. minutu, a u strelce se upisao i Rafael Gereiro u 84. minutu.

Aktuelni šampion Evrope bio je opasniji u prvom poluvremenu, imao je nekoliko dobrih prilika za gol, ali ih nije iskoristio.

Diogo Žota je propustio dve šanse u prvih 45 minuta, a najbolju je imao Ronaldo u samom finišu poluvremena. Posle loše reakcije odbrane Madjarske, kapiten Portugala je ostao sam na petercu, ali je šutirao preko gola.

Mađarska je jedinu šansu imala preko Adama Salaja posle prekida, ali je Rui Patrisio dobro intervenisao.

I u nastavku se uglavnom igralo na polovini Mađarske, pretila je i Mađarska, ali se rezultat nije menjao sve do 84. minuta.

Gereiro je tada, uz dosta sreće, pogodio mrežu Madjara. Lopta je posle njegovog udarca pogodila Vilija Orbana, prevarila Petera Gulačija i završila iza njegovih ledja.

Posle samo dva minuta, Orban je skrivio i jedanaesterac, a siguran izvodjač bio je Ronaldo. Bio je to deseti gol Ronalda na evropskim prvenstvima čime postao najbolji strelac u istoriji tog takmičenja pretekavši Mišela Platinija.

Tačku na ovaj meč stavio je Ronaldo u 92. minutu, posle duplog pasa sa Rafom Silvom.

U drugom meču prvog kole ove grupe kasnije večeras se sastaju Francuska i Nemačka.

Fudbaleri Portugala će u drugom kolu igrati protiv Nemačke, a Mađarska protiv Francuske

1 / 4 Foto: EPA / laszlo Balogh

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90+ 2 minut - GOOL, 0:3, RONALDO, sjajna akcija Portugalaca, koji su kombinovali u šesnaestercu, i vrhunska realizacija Ronalda

87. minut - GOOL , 0:2, RONALDO, penal za Portugal, oboren je Rafa Silva, Ronaldo siguran sa kreča.

84. minut - GOOL, 0:1, GERERO,prošao je po desnoj strani Rafa Silva zavrnuo , na loptu natrčao Gerero šutirao i uz dosta sreće prevario sjajnog Gulačija

79. minut - Mađarska je šokirala Portugal, sjajan pas u dubinu primio je Šalaj, krenuo ka golu oslobodio se čuvara i pogodio nebranjeni deo mreže. Na sreću Portugalaca, bio je u minimalnom ofsajdu

73. minut - Portugalci sve nervozniji, jalovo napadaju, domaćin vreba iz kontre

66. minut - Odličan pokušaj Bruna Fernandeša sa ivice šesnaesterca, ali fantastični Gulači, vadi loptu iz ćoška gola.

Ronaldo

62. minut - Igraju se bukvalno viktorije pred golom domaćina

55. minut - Ista slika i u nastavku, Portugal napada, Mađari se organizovano brane.

48 . minut - Gulači sjajno brani, izvanredno je ukrotio šut Pepea nakom prekida

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

43. minut - Neverovatan promašaj Kristijana Ronalda! Sa pet metara neometan šutira preko gola.

40. minut Opet Žota u velikoj šansi, odlično je šutirao, ali je Gulači sjajno intervenisao .

35. minut - Velika nervoza na terenu, igra je iseckana faulovima , Portugalci nisu očekivali ovako žestok otpor Mađara

28. minut - Ronaldo je sjajno asistirao Bernardu Silvi, a onda je Orban savršeno reagovao u poslednjem trenutku i otklonio opasnost.

24. minut - Portugalci stežu obruč, žele do vođstva što je pre moguće, Mađari odolevaju

16. minut - Ronaldo je primio sjajnu dubinsku loptu, izbio sam pred Gulačija, ali je šutirao pravo u njega

9. minut - Žota je najopasniji u redovima Portugalaca, primio je loptu u izglesdnoj situaciji ali se spetljao.

5. minut - Prva šansa na utakmici, šutirao je Žota sa ivice šesnaesterca ali odlično brani Gulači. Ronaldo je bio u boljoj poziciji od njega i poludeo jer je mu saigrač nije dodao loptu.

1. minut - Utakmica je počela

Stadion u Budimpešti je pun kao oko, nestvaran prizor, davno zaboravljen.

SASTAVI:

MAĐARSKA: Gulači – Botka, Orban, At. Salaj – Lovrenčič, Klejnhajzler, Nađ, Šafer, Fiola, Šalaj, Salaj.

PORTUGAL: Patrisio – Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro – Danilo, Karvaljo, Fernandeš, – Ronaldo, Žota, B. Silva

Sudija: Džunejt Čakir (Turska)

Stadion: Puškaš arena (Budimpešta

Ova grupa nazvana je tzv. grupom smrti jer se u njoj nalaze aktuelni evropski prvak Portugal, dva poslednja svetska prvaka Francuska i Nemačka i autsajder Mađarska.

Program otvaraju Mađarska i Portugal na ''Puškaš areni'' u Budimpešti.

Mađarska će imati prednost domaćeg terena, kao i navijača protiv branioca titule od pre pet godina, ali je status favorita apsolutno na strani Portugala predvođenog jednom od najvećih zvezda svetskog fudbala Krsitijanom Ronaldom.

Kristijano Ronaldo

Aktuelni branioci titule, izabranici Fernanda Santoša, na ovaj završni turnir stigli su, čini se, jači nego kad su osvojili trofej, pre pet godina. Pored Ronalda tu je i još nekoliko velikih imena, poput Bruna Fernandeša, Žoao Feliksa, Bernarda Silve, Diogo Žote, Dijaša, Pepea

Podsetimo Portugal je osvojio titulu prvaka Evrope 2016 godine kada je ufinalu šokirao domaćina Francuze pobedom od 1:0, nakon produžetaka.

Ipak Mađari na teren neće izaći sa "belom zastavom", već će biti izuzetno motivisani da pomrse račune aktuelnom evropskom šampionu.