Fudbal

Ponedeljak, 14.06.2021.

20:20

UEFA demantovala Dance

UEFA je odbacila je tvrdnje iz Danske da su bili pod pritiskom da nastave utakmicu sa Finskom na EURO, nakon što je Kristijan Eriksen kolabirao na terenu.

Izvor: B92

Autor:B92

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

UEFA je navela da se "prema tom pitanju odnosila s krajnjim poštovanjem prema osetljivoj situaciji i igračima".

Eriksen se u subotu uveče srušio na teren u završnici prvog poluvremena utakmice protiv Finske, pomoć mu je ukazana na terenu, stalo mu je srce, a lekari su ga reanimirali defibrilatorom.

UEFA je tada saopštila da je utakmica suspendovana, a zatim je navela da će se meč nastaviti posle pauze od 90 minuta "posle zahteva igrača obe ekipe".

Međutim, nekadašnji golman danske reprezentacije Peter Šmajhel, otac sadašnjeg reprezentativca Kaspera Šmajhela, rekao je britanskim medijima da danski igrači nisu želeli da nastave utakmicu ali da nisu imali izbora, pošto je jedna od mogućnosti bila da ekipa izgubi službenim rezultatom 0:3.

UEFA je navela da je "igračima potrebno 48 sati odmora izmedju dve utakmice, čime su eliminisane druge opcije".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.