Fudbal

Ponedeljak, 14.06.2021.

19:18

Španija kiksnula protiv Švedske

Fudbaleri Španije i Švedske odigrali su nerešeno 0:0 u okviru grupe E na Evropskom prvenstvu.

Izvor:

Autor:

Dominirala je Španija tokom većeg dela meča, ali je realizacija zakazala.

Imali su Dani Olmo i Koke nekoliko prilika tokom prvog poluvremena, ali ih je sjajni Robin Olsen sputao.

Švedski čuvar mreže je nastavio u istom ritmu i u drugom poluvremenu na taj način sačuvavši gol svoje ekipe.

Uprkos tome što je Španija gotovo celu utakmicu držala nogu u svojim nogama i imala veći broj šansi, čini se da su Šveđani ipak imali kvalitetnije šanse.

Sjajan je bio Isak koji je u prvom poluvremeno nesrećno pogodio stativu, dok je u drugom proigrao Berga koji je promašio veoma izglednu šansu.

Pritiskali su Španci do kraja meča, ali bezuspešno te su morali da se zadovolje sa remijem.

Ranije su Slovaci savladali Poljsku rezultatom 2:1 te će oni biti usamljeni na vrhu grupe sa tri boda.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.