Sjajni Troicki pobedio 26. igrača sveta

Tenis 14. jun 202119:55 > 20:17 1 komentar
Viktor Troicki
Paul Harding/Getty Images for LTA

Srpski teniser Viktor Troicki napravio je veliko iznenađenje na startu turnira u Kvinsu.

Tridesetpetogodišnji Troicki, koji je do glavnog žreba došao kroz kvalifikacije, u prvom kolu pobedio je 26. igrača sveta Lorenca Sonega u dva seta – 6:4, 6:4 za sat i 20 minuta igre.

Srpski kvalifikant će se u drugoj rundi turnira na travi u Londonu sastati sa boljim iz duela Aljaž Bedene – Frensis Tijafo.

Troickom, trenutno tek 230. teniseru sveta, u oba seta bio je dovoljan po jedan brejk da savlada devet godina mlađeg rivala.

Viktor je i u prvom i u drugom setu oduzimao servis Sonegu u devetom gemu, a interesantno je da je Italijan u poslednjem gemu duela u engleskoj prestonici imao jedinu brejk šansu.

Senzaciju dana ipak je priredio domaći predstavnik Džek Drejper, 209. na svetu, koji je eliminisao trećeg nosioca, 23. igrača na ATP listi, Janika Sinera 7:6, (6), 7:6 (2).

Mesto u drugoj rundi obezbedili su još Džon Milman, Kameron Nori, Adrian Manarino i Felisijano Lopez.

Prvi nosilac u Kvinsu je Mateo Beretini, drugi Denis Šapovalov, ujedno i potencijalni rival Troickom u trećem kolu.

Prenose mečeva gledajte na kanalima Sport Kluba.