ŠKOTI IZBACILI SRBIJU, PA SE OBRUKALI NA STARTU EP: Šik s dva gola doneo Češkoj bodove! O drugom pogotku će se dugo pričati

euro 2020

Fudbal -

Češka je u drugoj utakmici grupe D Evropskog prvenstva u Glazgovu savladala Škotsku 2:0 (1:0).

Junak meča je dvostruki strelac Partik Šik, o čijem majstorstvu kod drugog gola će se pričati i posle ovog prvenstva.

Škotska, koja je na šampionat stigla izbacivši Srbiju u baražu, je imala blagu inicijativu, ali nije uspela da je realizuje. Česu su vrlo brzo preuzeli kontrolu i to potvrdili u 42. minutu preko Patrika Šika. Posle dva uzastupna kornera usledio je i treći, koji je doneo rezultatsku prednost. Usledio je centašut sa desne strane, a Šik je skočio i glavom zabio loptu u mrežu za minimalno vostvo na poluvremenu.

Da je heroj Češke, Šik je potvrdio u 52. minutu, i to ne bilo kakvi golom. On je sa 45 metara nadmudrio golmana Maršala i zatresao gol Škota. Ovo je ujedno i gol sa najveće udaljenosti u istoriji Evropskih prvenstava.

Do kraja Česi su nastavili sa ofanzivnom igrom i pritiscima na gol Škota, ali rezultat se nije menjao.

Češka je sada prva na tabeli zajedno sa Engleskom, koja je slavila protiv Hrvatske, s tim što Česi imaju bolju gol razliku..

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

89 minut - Kremečik je imao odličnu šansu, ali je Maršal izašao kao pobednik

85. minut - Forest je bio u dve prilike, ali nije došlo do promene rezultata

81. minut - Šik je imao priliku, ali je iz dotrčavanja slabo šutirao sa ivice kaznenog prostora

80. minut - Česi uspevaju da troše vreme i otupe sve napade domaćih

74. minut - Dajks je u skoku raskrvario čelo Toamasa Kalasa, jer ga je rukom zakačio

65. minut - Dajks je imao još jedan zicer, ali je Češki golman bio na visini zadatka

62. minut - Škoti pokušavaju da vrate neizvesnost u meč, ali imaju jalovu inicijativu

54. minut - Darida je imao dobru priliku, ali ovoga puta nije bilo gola

52. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:2, Šik! Sa pola terena za špice!

50. minut - Užasna greška Kalasa, koji je u želji da izbije loptu prevario golmana, pa je Vaclik krajnjim naporom sprečio izjednačenje

49. minut - Hendri je pogodio prečku

48. minut - Šik i Darida su odmah pretili Maršal je bio na visini zadatka

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Mektominej je bio u prodoru, pao je nakon što je zaustavljen u kaznenom prostoru, domaći su protestovali, ali penala nije bilo

41. minut - GOOOOOOOOL 0:1, Šik! Odlično je skočio i šutirao na centaršut Coufala

32. minut - Brz napad Škota po desnoj strani Robertson je prošao, ali od svega korner. Posle prekida je pokušao i Mekgin

30. minut - Publika negoduje, smatra da Češka ne igra aktivan fudbal, a gosti Škotima prave mnogo problema čim se lopta nađe u vazduhu u blizini kaznenog prostora domaćih

17. minut - Dajks je podigao publiku na noge, ali iz prve u naletu nije bio dovoljno precizan

15. minut - Šik je šutirao Česi su imali prvu priliku na meču, Maršal je odbranio

13. minut - Česi prete posle prekida i imaju blagu incijativu

6. minut - Greška odbrane Čeha, ali Šktoi to nisu uspeli da kazne, posle svega samo korner

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

SASTAVI:

Škotska: Maršal, Hendri, Henli, Tirni, O'Donel, Mekgin, Mektominej, Mekgregor, Robertson, Adams, Dajks

Češka: Vaclik, Cofal, Čelustka, Kalas, Boril, Souček, Kral, Masopust, Darida, Jankto, Šik

Stadion: Hempden Park (Glazgov)

Sudija: Danijel Zibert (Nemačka

U prvoj utakmici ove grupe u nedelju je na " Vembliju" Engleska savladala Hrvatsku sa 1:0.

Škotima će ovi biti prvi nastup na velikom takmičenju nakon pune 23 godine.

Zvezde ove ekipe su levi bekovi, Endi Robertson iz Liverpula i Kiran Tirni iz Arsenala. Česi su redovni učesnici na najvećoj kontinentalnoj smotri a pre meča u centru pažnja je njihova odluka kako će reagovati na priču oko rasizma i klečanja na kolenima uoči meča

Najveća zvezda ekipe je Tomas Souček, koji je nominovan za najboljeg fudbalera Premijer lige u sezoni 2020/21.

Škotska je domaćin na ovom meču, koji se igra na "Hempden Parku" u Glazgovu.