PARTIZAN PRED GROBARIMA IZBORIO MAJSTORICU! Crno-beli za poluvreme nadokandili minus 15 i ostali u igri za finale Superlige! VIDEO

SUPERLIGA

Košarka -

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Megu kao domaćini sa 81:77 (12:25, 28:13, 23:23, 18:16), i tako izjednačili u polufinalnoj seriji Košarkaške lige Srbije na 1:1.

Najefikasniji kod Partizana bili su Erik Mika sa 19 i Nemanja Dangubić sa 14 poena. Ognjen Jaramaz je zabeležio 11 poena, 10 asistencija i pet skokova.

Kod Mege bolji od ostalih bili su Marko Simonović sa 15, Filip Petrušev sa 13 i Dragan Milosavljević sa 12 poena.

Polufinalna serija se igra na dve pobede, a odlučujući treći meč na programu je 6. juna.

1 / 6 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

81:77 - Kraj meča!

40. minut - 81:77 - Dve nesportkse Petruševa i Partizan ima dva penala i napad na 20 sekundi do kraja meča.

40. minut - 80:77 - Neverovatna greška crno-belih i drama na meču. Četiri brza poena Mege i sada Partizan ima napad na 20 sekundi do kraja.

39. minut - 80:73 - Jaramaz sa penala doneo najveću prednost Partizanu na meču.

37. minut - 76:73 - Nesportska za Petruševa, pogodio je jedan penal Stepanović.

35. minut - 75:71 - Trojka Zagorca.

34. minut - 72:68 - Serija crno-belih 5:0, tajm-aut Vlada Jovanović.

32. minut - 67:66 - Ponovo Mika pogađa za crno-bele kada je "gusto".

31. minut - 65:63 - Po dva poena za obe ekipe sa penala.

Partizan, Mega

Treća četvrtina:

30. minut - 63:61 - Dangubić pogađa uz zvuk sirene nakon dva promašena penala Nikole Jankovića!

29. minut - 59:59 - Miletić sa penala vraća egal. Iz igre je izašao Petrušev zbog povrede, ali i Simonović zbog četiri faula.

29. minut - 58:57 - Trojka Milosavljevića!

28. minut - 58:54 - Novi poeni Alekse Stepanovića koji pruža danas sjanu partiju.

27. minut - 56:54 - Pet vezanih poena Simonovića, Mega se vratila u meč.

26. minut - 56:49 - Nova trojka Trifunovića, raste prednost crno-belih! Tajm-aut Vlado Jovanović.

25. minut - 53:49 - Trojka Trifunovića!

24. minut - 50:49 - Novi laki poeni Erika Mike, pa Kazaloa na drugoj strani.

Druga četvrtina:

20. minut - 40:38 - Pejdž pogađa sa penala za kraj prvog poluvremena u kojoj je Partizan nadoknadio 15 poena minusa. Najefikasniji kod crno-belih je Erik Mika sa 11 poena, na drugoj strani Petrušev sa 7 poena.

19. minut - 38:34 - Neverovatan preokret Partizana!

18. minut - 35:34 - Spektakularno zakucavanje Dangubića!

17. minut - 33:33 - Sjajna asistencija Stepanovića za nove lake poene Partizana i egal na meču.

15. minut - 26:30 - Trojka Jovana Novaka za prekid Partizanove serije.

15. minut - 24:27 - Brutalno zakucavanje Stepanovića preko Petruševa, tajm-aut Mega.

14. miunt - 22:27 - Pogađa ponvo Mika i vraća Partizan u meč.

13. minut - 19:27 - Šesti poen Mike, najefikasniji je u Partizanu.

12. minut - 15:27 - Dangubić ubacuje prvu trojku za Partizan na meču.

11. minut - 12:27 - Najveća prednost Mege na meču. Pogodio je prvi koš na meču Boriša Simanić.

Prva četvrtina:

10. minut - 12:25 - Pogađa Perkins uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 10:21 - Cerovina pogađa sa penala i vraća dvocifrenu prednost Megi.

8. minut - 8:17 - Prvi poeni Zagorca na meču.

6. minut - 6:17 - Svi starteri u Megi upisali su se u listu strelaca. Sjajna igra Petruševa.

4. minut - 4:13 - Serija Mege 10:0, tajm-aut Partizan.

3. minut - 4:6 - Trojka Dragana Milosavljevića.

2. minut - 2:1 - Prvi koš za Megu ubacuje Filip Petrušev sa penala.

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču ubacuje Novica Veličković.

Nekoliko stotina navijača Partizana nalazi se u hali "Ranko Žeravica."

Prvi meč dobila je ekipa Vlade Jovanića, pa tako je crno-belima potrebna pobeda u ovom duleu ukoliko žele majstoricu i borbu za veliko finale.

Prvi meč ova dva tima okončan je rezultatom 94:86.

U drugom polufinalu sutra se sastaju ekipe Borca i Crvene zvezde. Crveno-beli u četvrtfinalu bili su bolji od Zlatibora, dok je Borac iznenadio FMP iz Železnika.

Meč između Partizana i Mege na programu je od 19 časova.