Evropske lige

PSŽ OSVOJIO KUP FRANCUSKE: Mbape je heroj!

Objavljeno: 19.05.21 u 23:58

KIlijan i Ikardi vodili ekipu do titule!

Fudbaleri Pari Sen Žermena su osvojili Kup Francuske! Utakmica u Parizu je završena rezultatom 2:0.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Kilijan Mbape je ponovo pokazao da je vođa izabranika trenera Poketina. Mbape se našao u ulozi asistenta, a Mauro Ikardi je u 19. minutu zatresao mrežu Monaka.

Ekipa koju sa klupe predvodi Niko Kovač je imala svoje šanse. Monako je na gol Kejlora Navasa uputio 12 udaraca, a samo jedan je išao u okvir gola.

Pari Sen Žermen je bio konkretniji i Kilijan Mbape je još jednom preuzeo odgovornost. Heroj kluba iz glavnog grada Francuske je u 81. minutu postigao pogodak protiv nekadašnjeg kluba.

Reprezentativac Francuske je iskoristio asistenciju Anhela Di Marije i postavio je konačan rezultat u finišu meča.